TOR PARTYNICE - KOŃSKA DAWKA EMOCJI

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-04-25 10:47 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Klacz trenowana przez Michała Borkowskiego pobiegnie w Nagrodzie Otwarcia Sezonu, międzynarodowej gonitwie z przeszkodami na dyst. 4000 m.

Za rywali będzie miała dziewięć innych koni, w tym pięć z Czech, wśród których są takie znakomitości, jak Blesk trenera Grzegorza W. Wróblewskiego czy Reaper ze stajni Čestmira Olehli. Czeskich koni dosiądą jeźdźcy z europejskiej czołówki – na Blesku pojedzie Josef Bartoš, a na Reaperze – Jaroslav Myška.

Równie ciekawą obsadę ma międzynarodowa gonitwa z płotami o Nagrodę Sexmana (3000 m). Hitowo zapowiada się start Sokola, najlepszego czeskiego specjalisty od płotów minionego sezonu.

Podopieczny Grzegorza W. Wróblewskiego ma na koncie dziewięć płotowych startów, z których cztery zakończył zwycięsko, zdobywając sumę nagród przekraczającą pół miliona koron. Partynicki trener Robert Świątek desygnuje do walki świetnego Nicolasa, a przygotowujący swoje konie na warszawskim Slużewcu Janusz Kozłowski siodła polskiego specjalistę od płotów – ogiera Leading Light.

Rekordową obasadę ma gonitwa dla 4-letnich i starszych folblutów, do której zgłoszono  13 koni. Jest wśród debiutujący na polskich torach Crucis Abbey, który w ubiegłym roku ścigał się aż 19 razy na Wyspach Brytyjskich.

Z innych ciekawostek wart odnotowania jest pierwszy start konia młodej tenerki Sabiny Kaszczyszyn – w trzeciej gonitwie pobiegnie przygotowana przez nią Uczitelka Tanca, także debiutantka! Warto też bliżej przyjrzeć się w tej gonitwie klaczy Maxi, która – jeśli potwierdzi pokładane w niej nadzieje – ma szansę reprezentować stajnię trenera Roberta Świątka w Nagrodzie Liry (Oaks).

W sumie 63 konie zostały zgłoszone do inauguracyjnych gonitw – w tym ponad jedna trzecia przyjezdnych. Z dziesięcioma końmi zapowiedziało się pięciu trenerów z Czech (dla przypomnienia – w poprzednim sezonie przyjechał jeden czeski trener z jednym koniem).

Początek - godz. 14.15. Wstęp wolny. Zapraszamy!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama