Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!

Radio RAM | Utworzono: 2014-04-28 11:50 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Biuro Promocji Miasta zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!”, który już na stałe wpisał się w kulturalny kalendarz miasta. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, która w tym roku ma szansę wzrosnąć dzięki wyjątkowo wysokiej puli nagród finansowych (ponad 30 tys. złotych) oraz współpracy z prestiżowymi partnerami. Ponadto przewidziane są wartościowe nagrody rzeczowe oraz staże umożliwiające młodym twórcom rozwój zawodowy.

Temat i cel konkursu
Konkurs adresowany jest zarówno do profesjonalistów, także agencji reklamowych, jak i do amatorów. Filmy mają być krótkie (od 30 do 60 sekund) i mogą być wykonane dowolną techniką i sprzętem. Mogą być nakręcone kamerą cyfrową, telefonem komórkowym czy aparatem fotograficznym. Prace konkursowe mogą przy tym łączyć obraz filmowy z techniką animacyjną lub być w całości animowane.

Filmy powinny pokazywać walory naszego miasta jako stolicy kultury i zachęcać do wizyty we Wrocławiu w 2016 roku. Uczestnicy konkursu będą mogli pokazać, jak Wrocław w tej roli ich inspiruje, czym przyciąga, co może zaoferować.

Harmonogram edycji 2014
• 28.04.2014 – inauguracja, start promocji
• 22.09.2014 – ostateczny termin zgłaszania prac
• 29-12.10.2014 – głosowanie publiczności
• 16.10.2014 – gala finałowa konkursu
Podobnie jak w poprzedniej edycji organizatorzy konkursu przewidzieli warsztaty filmowe dla chętnych oraz specjalny pokaz dotychczas nagrodzonych filmów i spotkanie z ich twórcami.
Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się jak zawsze jesienią podczas uroczystej gali finałowej w kinie Nowe Horyzonty. Poprzedzą je: głosowanie internautów oraz obrady profesjonalnego jury, którego przewodniczącym będzie pan Roman Gutek, kurator filmowy ESK 2016.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama