Krecz Przysiężnego w Monachium

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-04-28 22:04 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Polak dobrze rozpoczął mecz z Australijczykiem Marinko Matosevicem. Pierwszego seta tenisista z Głogowa wygrał 6:2. W drugim Michał Przysiężny prowadził już 5:1 i wtedy zaczęły się jego problemy. Wyżej notowany od Polaka Matosević wygrał trzy kolejne gemy. W 10-ej części drugiego seta Przysiężny pechowo upadł, skręcając kostkę. 30-letni zawodnik poprosił o pomoc medyczną, a potem wrócił na kort. Nie tylko jednak nie był w stanie podjąć walki, ale miał też duże problemy z poruszaniem się. Australijczyk wygrał dwa kolejne gemy, a Polak przy stanie 5:6 zrezygnował z dalszej gry.

To ciąg dalszy złej passy zawodnika Matchpointu Wrocław. W tym roku Michał Przysięzny wygrał tylko jeden mecz - w styczniu triumfował w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Australian Open. W pozostałych dziewięciu imprezach ATP przegrywał na otwarcie. Porażkami zakończyły się także jego trzy tegoroczne występy w Pucharze Davisa.