Turów o krok od półfinału

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-05-03 12:46 | Zmodyfikowano: 2014-05-04 13:52

Po wygranej w pierwszym spotkaniu różnicą 33 punktów, wszyscy w Zgorzelcu spodziewali się znacznie trudniejszej przeprawy w sobotni wieczór. Tak było, ale tylko do przerwy. Co prawda po trzypunktowym rzucie Mike’a Taylora w drugiej kwarcie zespół ze Zgorzelca prowadził już 31:22, ale AZS szybko zniwelował straty. W 17 minucie ekipa Igora Milicicia przegrywała już tylko 40:41. Końcówka tej odsłony należała do wicemistrzów Polski. "Trójka" Michała Chylińskiego niemal równo z końcową syreną w 20. minucie, dała podopiecznym Miodraga Rajkovicia w miarę spokojną przerwę, na którą schodzili z 7-punktową przewagą.

W czwartek o losach wyniku zadecydowała druga kwarta, tym razem kluczowa była, wygrana pewnie przez gospodarzy, trzecia część meczu. Punkty zdobywane seryjnie przez najlepszych tego dnia w ekipie wicemistrza Polski - J.P. Prince'a i Filipa Dylewicza pozwoliły Turowowi odskoczyć od rywali na kilkanaście punktów. Dalej wszystko potoczyło się według znanego z meczu nr 1 scenariusza. Zgorzelczanie powiększali przewagę, która szybko przekroczyła 20 punktów, a AZS nie potrafił już zbliżyć się do rywali.

Trener Miodrag Rajković dał dziś pograć wszystkim swoim zawodnikom. Punktów nie zdobył tylko Denis Krestinin. W ekipie z Koszalina nie zagrali ponownie czołowi gracze AZS-u Krzysztof Szubarga i Piotr Dąbrowski. Turów kończył mecz także w osłabionym składzie, po tym jak w ostatniej kwarcie pechowej kontuzji doznał Łukasz Wiśniewski i z pomocą kolegów musiał zejść z parkietu.

Mecz nr 3 rozegrany zostanie 6 maja w Koszalinie.

Drugi mecz ćwierćfinałowy: PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 93:66 (26:19, 21:21, 24:15, 22:11)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 2:0 dla PGE

Punkty:

PGE Turów Zgorzelec: J.P. Prince 18, Filip Dylewicz 16, Jakub Karolak 11, Łukasz Wiśniewski 11, Michał Chyliński 8, Mike Taylor 7, Damian Kulig 7, Ivan Zigeranovic 5, Piotr Stelmach 4, Uros Nikolic 6, Denis Krestinin 0.

AZS Koszalin: LaceDarius Dunn 23, Bartłomiej Wołoszyn 14, Darrell Harris 9, Jeff Robinson 9, Maciej Raczyński 6, Artur Mielczarek 5, Cezary Trybański 0, Przemysław Wrona 0, Paweł Czubak 0.