Piłkarki ręczne zagrają w finale

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-05-04 08:55 | Zmodyfikowano: 2014-05-04 13:51

Piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia w finale. W trzecim meczu półfinałowym drużyna Bożeny Karkut wygrała w Gdyni z Vistalem 28:21.

Początek spotkania należał do Vistalu, który prowadził najpierw 3:1 a później 4:3. Kolejnych siedem bramek zdobyło jednak Zagłębie i w 18 minucie było już 10:4 dla drużyny z Lubina. Bardzo dobrze spisywały się Karolina Semeniuk - Olchawa, Joanna Obrusiewicz i Klaudia Pielesz a w bramce dobrymi interwencjami popisywała się Monika Maliczkiewicz. KGHM Metraco Zagłębie w pełni kontrolowało przebieg wydarzeń na parkiecie i po 30 minutach prowadziło już 15:6. Losy meczu wydawały się być rozstrzygnięte.

Na początku drugiej połowy zespół z Gdyni rzucił się do odrabiania strat i po 40 minutach przegrywał już tylko 14:18. Drużyna Bożeny Karkut uspokoiła jednak grę, popisywała się skutecznością w ataku i w pełni zasłużenie wygrała 28:21. W finale Zagłebie zagra z MKSem Lublin.

Vistal Gdynia - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 21:28 (6:15)

Vistal Gdynia: Gapska - Janiszewska 8, Niedźwiedź 7, Galińska 4, Pawłowska 1, Zych, Dorsz, Kozłowska, Kulwińska, Andrzejewska 1.

KGHM Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz - Załęczna 1, Pałgan 4, Semeniuk-Olchawa 9, Obrusiewicz 7, Jelić 1, Lalewicz 1, Bader 1, Piechnik, Jochymek, Pielesz 4.