Tor Partynice - końska dawka emocji

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-05-07 14:57 | Zmodyfikowano: 2014-05-07 20:45
A|A|A

fot. prw.pl

To trzylatki, które właśnie rozpoczynają karierę i rywalizować będą w czterech gonitwach. Podczas niedzielnego mityngu ścigać się będą również konie pełnej krwi angielskiej, dla których przeznaczone są trzy gonitwy.


Warto bliżej przyjrzeć się arabskim debiutantom, żeby mieć na ich temat wyrobioną opinię, kiedy będą pojawiać się na torze w swoich kolejnych startach. Konie pilnie przygotowywały się do sezonu i każdy trener wiąże ze swoimi podopiecznymi nadzieje na sukcesy, ale tak naprawdę dopiero prawdziwe wyścigi dadzą odpowiedź na pytanie, jaka jest ich faktyczna wartość. Wśród arabów, które zobaczymy w niedzielę, są konie wyhodowane w dwóch renomowanych polskich stadninach: Janowie Podlaskim i Michałowie, a także pochodzące ze stadnin prywatnych.


Mityng rozpoczną trzyletnie folbluty i znów w akcji pojawi się Spring, zwycięzca inauguracyjnej gonitwy sezonu. Dosiądzie go ponownie Jakub Pavliček, któremu wrocławski tor najwyraźniej sprzyja, bo podczas inauguracji sezonu czeski dżokej odniósł na Partynicach dwa zwycięstwa. Pojedzie w sześciu wyścigach i ma szansę zostać samodzielnym liderem w gronie jeźdźców ścigających się na wrocławskim torze.


W innej gonitwie z udziałem trzylatków pełnej krwi wystartuje m.in. Normana – klacz reprezentująca barwy stajni Si Music piosenkarki Anny Jukrsztowicz i kompozytora Krzesimira Dębskiego. Raz już w tym sezonie biegała i spisała się bardzo dobrze, zajmując drugie miejsce. Wśród rywali – m.in. Swinger, który także w swoim pierwszym tegorocznym starcie finiszował na drugiej pozycji.

Niedziela, 11 maja 2014, godz. 14.15
Wstęp wolny. Zapraszamy!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama