Inżynierowie w świecie multimediów

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-05-13 13:44 | Zmodyfikowano: 2014-05-19 12:27
A|A|A

fot. CeTA

Politechnika Wrocławska rozszerza współpracę z Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTa). Uczelnia właśnie podpisała umowę, dzięki której studenci będą pracowali mając dostęp do technologii multimedialnych.

Instytucje planują realizację wspólnych projektów badawczych i artystycznych oraz organizację staży i praktyk studenckich. Obejmą one m.in. kształcenie w dziedzinach sztuk multimedialnych, związanych z tworzeniem i produkcją nowoczesnych form ruchomego obrazu. Podczas zajęć studenci wykorzystają innowacyjne technologie dostępne w CeTA. Jeszcze w tym roku akademickim planowane są pierwsze spotkania w ramach Laboratorium Robotyki, skierowane do studentów z Wydziału Elektroniki. Na zajęciach praktycznych w siedzibie CeTA studenci będą mogli szczegółowo zapoznać się z konstrukcją i układem sterowania robota motion control, stanowiącego serce studia filmowego.

Jednym z efektów współpracy będzie również przyłączenie CeTA do sieci Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego przy Politechnice Wrocławskiej.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama