Kolejne spotkania Spartan Cup

Gregor Niegowski | Utworzono: 2014-05-14 09:03 | Zmodyfikowano: 2014-05-14 10:18

W ekstraklasie doszło do kilku ciekawych pojedynków. Poniedziałek rozpoczął się od rywalizacji beniaminka I ligi Wielkiej Wyspy z miłośnikami Kawy mielonej – Mercaderią. Zwycięską bramkę na 2:1 zdobył w 40 min Sylwester Sulewski. Czwarta drużyna 8 Edycji Spartan Cup Fidasz, zmierzyła się z wicemistrzem M-Power WIKO. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gospodarzy, a świetna postawa bramkarza Fidasza Bartosza Maciołka pozwoliła zdobyć komplet punktów. W najciekawszym wtorkowym spotkaniu Mateco Huby zremisowali z Volvo Polska 4:4. Spotkanie od początku było prowadzone w szybkim tempie. Volvo prowadziło w tym spotkaniu już 2:0. Dzięki dobrej postawie Grzegorza Zarównego, który zdobył 3 bramki, Mateco wyrwało 1 punkt. W środę w najciekawszym spotkaniu tego dnia, obrońca tytułu Śródmieście zremisowało 1:1 z Mercaderią. Mecz od samego początku był w szybkim tempie. Bramka Marcina Burdy pozwoliła na zdobycie pierwszych punktów dla gości, Śródmieście po raz kolejny traci punkty, tym samym oddalając się od obrony tytułu.

Tabela Ekstraklasy:
1. Mateco Huby – 22 pkt. – 32:13
2. Szpilmacherzy – 21 pkt. – 42:10
3. M-Power WIKO – 16pkt. – 28:17

W pierwszej lidze pierwsze punkty w tym sezonie zdobył zespół SII, przez większość spotkania przewaga była po stronie Gol Gol Power Rangers, którzy prowadzili po bramkach Tomasza Krydy i Mateusza Czajkowskiego, końcówka należała jednak do SII. Bramki zdobyte w 37 i 39 min pozwoliły doprowadzić do remisu 2:2. W kolejnym arcyciekawym pojedynku Złodziejówka minimalnie przegrała spotkanie 3:4 z liderem I ligi Platinium Sports Center. Goście w dalszym ciągu bez porażki. Do ciekawego pojedynku doszło w piątek, niepokonany dotąd PKS Augustyn, musiał uznad wyższość Partizana Wrocław, który zwyciężył 4:2. Goście odnieśli pierwszą porażkę w sezonie, mimo że w tym spotkaniu prowadzili już 0:2.

Tabela I ligi:
1. Platinium Sports Center – 21pkt. – 30:8
2. PKS Augustyn – 18pkt. – 23:13
3. FC Oranje – 15pkt. - 21:11

W drugiej lidze swoją siłę pokazał zespół Men In Black, który wygrał wysoko, bo aż 6:1 z Klubem Miłośników Piwa Wrocław. Honorową bramkę dla "czarnych" zdobył Bartosz Suchecki. W tym meczu bardzo dobry występ zaliczył Alessio Minutiello, który zdobył aż pięć bramek. Snajper ma w swoim dorobku ma już 10 trafień. Men In Black jest jednym z trzech kandydatów do awansu do I ligi. Tuż za nimi plasuje się Politechnika Wrocławska oraz Orzeł Sępolno.

Tabela II ligi:
1. Men In Black – 20pkt. – 33:15
2. Politechnika Wrocławska - 15pkt.– 27:12
3. Orzeł Sępolno – 12pkt. – 26:15

Po kolejnym tygodniu wśród strzelców w najwyżej lidze prowadzi aż trzech zawodników: Szymon Koped ( Kruczki), Marcin Michalkiewicz ( Fidasz) oraz Grzegorz Zarówny ( Mateco Huby). W pierwszej lidze lideruje Maciej Stoczkiewicz ( Platinium) oraz Grzegorz Słonina (WSB Wrocław). Na zapleczu rozgrywek prowadzi Tomasz Hotała ( Orzeł Sępolno) ale tuż za nim z 10 trafieniami czai się Alessio Minutiello ( Men In Black).

Zostali wybrani także zawodnicy tygodnia: Ekstraklasa - Grzegorz Zarówny ( Mateco Huby), Maciej Patryło ( Alpina Floor Team) oraz Alessio Minutiello ( Men In Black). Bramkarzem tygodnia został Bartosz Maciołek ( Fidasz)