Udana środa dolnośląskich drużyn piłkarskich

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-05-21 19:59 | Zmodyfikowano: 2014-05-21 20:14

To była udana środa dla dolnośląskich drużyn piłkarskich. Zwycięstwa odniosły zespoły Miedzi Legnica, Chrobrego Głogów i Górnika Wałbrzych.

W pierwszej lidze Miedź Legnica pokonała trzeci zespół tabeli - Olimpię Grudziądz 1:0 a jedyną bramkę strzelił Zbigniew Zakrzewski.Obie drużyny kończyły mecz w 10-tkę. W 90 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał piłkarz Miedzi Mariusz Zasada. Olimpia grała w dziesiątkę od 84 minuty. Czerwoną kartką ukarany został bramkarz Michał Wróbel, a że Dariusz Kubicki już wcześniej wykorzystał trzy zmiany między słupkami stanął Dariusz Kłus. Było to drugie zwycięstwo drużyny pod wodzą Dariusza Żurawia. Zespół z Legnicy już z nowym szkoleniowcem na na koncie także wyjazdowy remis z Chojniczanką 1:1.

Wreszcie przełamali się drugoligowi piłkarze Chrobrego Głogów. Po remisach z outsiderami tabeli - Jarotą Jarocin i Calisią wygrali na wyjeździe z walczącym o utrzymanie Ruchem Zdzieszowice 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił Mateusz Hałambiec. Chrobry zapewnił już sobie awans do pierwszej ligi.

Pierwszą wygraną pod wodzą Andrzeja Polaka odnieśli piłkarze Górnika Wałbrzych. Wałbrzyszanie po golach Marcina Folca i Kamila Śmiałowskiego pokonali Raków Częstochowa 2:0.

Ponadto w zaległym meczu trzeciej ligi Bystrzyca Kąty Wrocławskie zremisowała z GKSem Kobierzyce 1:1.