Radiowa rodzina powiększa się

Michał Hamburger | Utworzono: 2014-05-27 08:51 | Zmodyfikowano: 2014-05-27 08:54
A|A|A

FotoMaraton.pl

"Jestem osobą bardzo systematyczną, cierpliwą, obowiązkową. Od połowy lutego nie opuściłam żadnego treningu. To co sobie zaplanowałam wykonałam" - mówił Jaworska. To ją zaprowadziło na szczyt. Jako debiutantka w maratonie wypadła doskonale. Na mecie zameldowała się po 4 godzinach i 39 minutach. Jak przyznaje emocje na samym finiszu były ogromne:

Dlaczego na miejsce pierwszego maratonu wybrała Kraków? "Przede wszystkim ze względu na miesiąc startu. Maj jeszcze nie za gorąco, późna wiosna. Bałam się trochę tych upałów we Wrocławiu. Przeważnie we Wrocławiu żar leje się z nieba więc wolałam na debiut wybrać sobie chłodniejsze miasto. A Kraków bo piękny i kocham to miasto". Wrocław Maraton jednak długo czekać na naszą radiową koleżankę nie będzie:

Aneta Jaworska jest pierwszą maratonką Radia Wrocław.

Wcześniej dystans ponad 42 kilometrów pokonali prezes zarządu Tomasz Duda, dziennikarz sportowy Piotr Pietraszek i specjalista od reklamy Mariusz Rzepecki. Cała trójka to już doświadczeni biegacze. Na koncie szefa naszej rozgłośni są już trzy maratony. Najszybciej królewski odcinek pokonał w czasie 4 godzin i 24 minut. Piotr Pietraszek ukończył trzy maratony (najlepszy czas 4 godziny i 15 minut), Mariusz Rzepecki przebiegł sześć maratonów (najszybciej w czasie 4 godzin i 42 minut).

Posłuchaj całej rozmowy z Anetą Jaworską:

Chcesz zobaczyć radiową ekipę na biegowych trasach? Najbliższa okazja już w sobotę. 31 maja nasi reprezentanci będą próbować zdobyć Ślężę. Przed nimi udział XXI Biegu Górskim na Ślężę.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama