Zamordował córki i żonę, a później się powiesił

Elżbieta Osowicz, Przemek Gałecki | Utworzono: 2014-05-27 09:35 | Zmodyfikowano: 2014-05-27 11:12
A|A|A

Fot. www.prw.pl oraz wroclaw112.pl

W mieszkaniu na parterze przy ulicy Ślicznej 26 mężczyzna zabił dwójkę swoich nastoletnich dzieci oraz żonę. Później popełnił samobójstwo. Wejście do klatki odgrodzone jest taśmami policyjnymi. Dostęp do niej mają mieszkańcy i funkcjonariusze.

Przed blokiem przy ulicy Ślicznej cały czas gromadzą się sąsiedzi. Są wstrząśnięci i nie mogą uwierzyć w to, co się stało.

- Widziałam ojca tej rodziny, kiedy stał przed drzwiami, bardzo, bardzo zdenerwowany. Nawet chciałam go zapytać co się stało ... chciałam... ale niestety, nie zapytałam - opowiada jedna z kobiet:

- To były takie miłe i piękne, młode dziewczyny. Niewyobrażalna tragedia - powiedziała reporterce Radia Wrocław inna lokatorka. - Powodów nikt nie zna. Wydawali się normalną, przyzwoitą, religijną i ułożoną rodziną. Ostatni raz widziałam ich w niedzielę, w drodze do kościoła - dodawała roztrzęsiona kobieta.

CZYTAJ TEŻ: Prokuratura o mordzie na Ślicznej (nowe fakty)

- Znałam ich z widzenia, nie wydawało się, że mają jakieś problemy, wszystko było w porządku. Ta pani miała około 36 lat, jej mąż podobnie. Nie mieli raczej problemów z pieniędzmi - opowiadała inna sąsiadka.

Z informacji Radia Wrocław wynika, że mężczyzna był wojskowym. Kobieta pracowała w żłobku. Ich córki miał 14 i 17 lat. Starsza - Dorota - uczyła się w szkole gastronomicznej. Gdy jej koleżanki dowiedziały się o tragedii, po lekcjach przyszły pod jej blok. Młodsza Elma chodziła do gimnazjum. 

Elżbieta Osowicz (Radio Wrocław) rozmawiała z mieszkańcami:

Na razie policja jest bardzo oszczędna w podawaniu szczegółów. Krzysztof Zaporowski z dolnośląskiej komendy potwierdza Radiu Wrocław jedynie to o czym mówimy od rana:

Z rodziną od wczoraj nie było kontaktu. Rano zaniepokojony ojciec zamordowanej kobiety wezwał na miejsce policjantów. - Jeszcze wczoraj widziałem się z zięciem. Nic nie wskazywało, że rodzina córki miała jakieś problemy - powiedział nam mężczyzna.

Gdy policjanci nie mogli dostać się do mieszkania o pomoc poprosili strażaków - potwierdzał rzecznik komendy miejskiej wrocławskiej straży pożarnej Remigiusz Adamańczyk.

Na miejscu pojawił się wóz satelitarny Radia Wrocław:

Strażacy dostali się do mieszkania przez okno. Znaleźli zwłoki kobiety i dwóch nastolatek. Sprawca  najprawdopodobniej powiesił się. Rzecznik dolnośląskiej komendy Krzysztof Zaporowski mówi, że mogło to być tak zwane samobójstwo rozszerzone.

Motywy na razie nie są znane. Na miejscu jest policja i prokuratura.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Krzyki
2014-06-02 19:49:09
z adresu IP: (37.31.xxx.xxx)
Ocena: -3
Straszne miasto ten Wrocław. I znowu Wrocław, normalka
~Słuchacz Wrocławianin.
2014-05-28 15:29:43
z adresu IP: (83.18.xxx.xxx)
Ocena: 2
Smutna sprawa we Wrocławiu.One poszły do Nieba , ale on ?
~znam
2014-05-28 11:50:07
z adresu IP: (77.253.xxx.xxx)
Ocena: 191
Jak piszecie takie reportaże to zwracajcie na to jak piszecie !!!!!! Wojskowy? Szkola gastronomiczna? Elma? Są tu ogromne błędy !!!!! Jak nie znacie do końca faktów to nie wypowiadajcie się publicznie !!!!!!
~TAURUS
2014-05-28 07:34:17
z adresu IP: (213.195.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jest to pokłosie zdobyczy kapitalizmu. 25 lat po przemianie a jest tylko coraz gorzej. Ludzi po 50+ zatrudniają na stażach za najniższą krajową. Młodzi uciekają byle jak najdalej z tego porąbanego kraju rządzonego przez katabasów i ich klęcznikami. A miało być tak pięknie. Wyszło jak zawsze.
~kret
2014-05-28 02:11:59
z adresu IP: (89.69.xxx.xxx)
Ocena: 8
Jak czytam,była to wierząca, katolicka rodzina. Może o przyczyny warto spytać proboszcza?
~olo
2014-05-27 23:41:38
z adresu IP: (89.171.xxx.xxx)
Ocena: 4
przykre bardzo! facet był egoistą, mógł skończyć ze sobą tylko.
~te rozmowy z mieszkańcami
2014-05-27 21:13:16
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: 6
to szczególnie żenujący poziom dziennikarstwa, jeszcze podczas łączenia na żywo do wybaczenia, ale jako materiał, który można było zredagować - strasznie mierne.
~Jan
2014-05-27 20:08:04
z adresu IP: (46.204.xxx.xxx)
Ocena: 0
W tym mieście jest coraz większa patologia. W dodatku ta dzisiejsza ulewa i jej skutki. Brak pomysłów na zarządzanie miastem Drogi Panie Dutkiewicz może ma Pan i rację - chyba warto się stąd już wyprowadzić. Byle nie do Łodzi bo Pan i tam napsuje.
~Max
2014-05-27 19:25:46
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: 6
A nie mógł zacząć od siebie jak miał problemy ?
~Trep
2014-05-27 16:04:57
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: -4
Żono moja w kuble jest brudny worek na śmieci zrób 1000 pompek bo zleje pasem.
~xxxx
2014-05-27 14:30:31
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
zadnym wojskowym, pracowal w toy-toy
~najmak
2014-05-27 13:55:31
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 6
Służba mundurowa wypacza psychikę.
~jaskier
2014-05-27 12:57:38
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: -10
czyli niewiele wiadomo może kiedyś prawdy się dowiemy
~Wrocek
2014-05-27 12:19:24
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -2
Gratuluje otępiałości Reporterskiej ! na pewno dowiecie się od Emerytów wszystkiego po tym że rodzina była religijna ... chcecie się cokolwiek dowiedzieć rozmawiajcie z dzieciakami lub ludźmi w średnim wieku ...
~POlska
2014-05-27 11:54:49
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
platforma obywatelska nienawiści
~kasia
2014-05-27 11:06:21
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 11
Pewnie chłop nabrał kredytów, zapętlił się w długach, z roboty go wylali i ....zwariował chłopina
~Paleo
2014-05-27 10:40:16
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: 0
To to podwórko gdzie życie kręci się wokół wina?
~Lola
2014-05-27 10:04:31
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -150
Śliczna to nie Gaj tylko Huby
~hal
2014-05-27 09:59:39
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: 2
:/ to niewyobrażalna tragedia!
~Kasia
2014-05-27 09:50:38
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 5
Polskie towarzystwo psychiatrycznie alarmuje : coraz więcej ludzi choruje na głowę i coraz więcej zeświruje, a szpitale i odziały psychiatryczne się redukuje, coraz mniejsze nakłady są na leczenie !!!!