GaleriON 2014

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-05-27 10:48 | Zmodyfikowano: 2014-05-27 10:49
A|A|A

URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO i Stowarzyszenie MOTYL na rzecz Integracji i Aktywności Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej przy współpracy z Centrum Kultury w Kamiennej Górze, Centrum Kultury MUZA w Lubinie, Świdnickim Ośrodkiem Kultury w Świdnicy, Wołowskim Ośrodkiem Kultury w Wołowie zapraszają do udziału w:

III DOLNOŚLĄSKIM PRZEGLĄDZIE TWÓRCZOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH GaleriON 2014

inicjatorem i pomysłodawcą jest Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Radosław Mołoń

I ETAP zakończony - komisja dokonała wyboru prac
Nabór trwał od końca marca do 25 maja. Wpłynęło blisko 600 prac, najwięcej było obrazów – około 360 (prace malarskie, szkice, grafiki etc.), dużą popularnością cieszyły się również formy - 110 (rzeźby, płaskorześby itp.).

Pozostałe prace:
Dźwięki – 55 prac
Film – 1
Scena – 15
Literackie – 32
Ruch – 12
Słowne - 30

W czerwcu odbędą się podsumowania przeglądów w poszczególnych subregionach, a 26 wrześniu finał w PWST we Wrocławiu. Terminy i miejsca podsumowań subregionalnych:

03.06.2014 – Centrum Kultury MUZA, ul. Armii Krajowej 1, Lubin
17.06.2014 – Świdnicki Ośrodek Kultury, Rynek 43, Wołów
18.06.2014 – Wołowski Ośrodek Kultury, ul. Gen. Wł. Sikorskiego 6, Wołów
24.06.2014 – Centrum Kultury, ul. Kościuszki 4, Kamienna Góra

II ETAP – Przygotowanie wystaw i koncertów w 4 regionach Dolnego Śląska
Po dokonaniu przez Komisję wyboru  prac osoby pilotujące zostaną poproszone
o wysłanie oryginałów wytypowanych prac do regionalnych biur projektu:
•    Centrum Kultury ul. Kościuszki 4, 58-420 Kamienna Góra
•    Centrum Kultury MUZA ul. Armii Krajowej 1, 59-300 Lubin
•    Świdnicki Ośrodkiem Kultury Rynek 43, 58-100 Świdnica
•    Wołowski Ośrodkiem Kultury ul. Gen. Wł. Sikorskiego 6, 56-100 Wołów
Wskazani przez Komisję Artystyczną uczestnicy przeglądu zostaną zaproszeni w czerwcu na otwarcie wystaw w wytypowanych galeriach regionalnych i na uroczyste koncerty, gdzie zaprezentują swoje talenty.  Publiczna prezentacja  wierszy (prozy) może odbyć  się  w wykonaniu własnym (autorskim) lub recytatora. /Wystawy regionalne będą trwały ok. 3 tygodni.

III ETAP – Wystawa i koncert finałowy
 Komisja artystyczna po obejrzeniu oryginałów prac i wysłuchaniu prezentacji słownych, filmowych, teatralnych, wokalnych i tanecznych „na żywo” wytypuje najciekawsze dzieła do wystawy i koncertu FINAŁOWEGO (wrzesień 2014).Finał odbędzie się we Wrocławiu w Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej.  Zakwalifikowani wykonawcy piosenek i utworów muzycznych zostaną zaproszeni na próbę i konsultacje z zespołem muzycznym w dniu poprzedzającym finał ( z noclegiem). Pozostali wykonawcy spotkają się na próbie generalnej w dniu finału.
 
KOMISJA
Organizator powołuje komisję artystyczną, w skład której wchodzą specjaliści z różnych dziedzin sztuki ( dwóch jurorów ze strony organizatora oraz dwóch  przedstawicieli realizatora regionalnego).
Wszystkie  nadesłane reprodukcje prac plastycznych, fotograficznych oraz wyróżnione nagrania video prezentacji wokalnych, muzycznych, recytatorskich, teatralnych, literackich, tanecznych oraz filmy zostaną umieszczone na specjalnym portalu internetowym www.galerion.pl

Finałowe prace i nagrania zostaną opublikowane także na płycie multimedialnej DOLNOŚLĄSKI GaleriON 2014. Udział w przeglądzie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na udostępnienie organizatorowi i zamieszczenie na stronie www.galerion.pl danych osobowych uczestników i opiekunów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama