Wyszyńskiego i Kosmonautów do remontu (UTRUDNIENIA)

Jacek Nożewski | Utworzono: 2014-05-27 14:14 | Zmodyfikowano: 2014-05-27 14:16
A|A|A

fot. archiwum.prw.pl

Na Odcinku ulicy Wyszyńskiego (od Nowowiejskiej do Mosbacha) zostanie wymieniona nawierzchnia drogi oraz chodnik. W tym samym czasie MPWiK zajmie się naprawą sieci sanitarnej pod chodnikiem.Jak będziemy jeździć? Nowej organizacji ruchu na razie nie ma.

Koszt całej inwestycji oszacowano na 4 mln zł. O harmonogramie prac w tym miejscu mówi Władysław Rak - kierownik projektu: - Zamierzamy od 1 lipca, kiedy rozpoczną się wakacje, wprowadzić wykonawcę i wtedy zaczną się niestety utrudnienia. Prace potrwają do końca sierpnia.

Z kolei na ulicy Kosmonautów roboty przebiegały będą w trzech etapach. Przy zjeździe z autostradowej obwodnicy Wrocławia powstanie nowe skrzyżowanie i dodatkowy pas ruchu, który pozwoli udrożnić wyjazd z miasta.

Jak mówi Radiu Wrocław Sławomir Kanik z miejskiej spółki Wrocławskie Inwestycje, są to "zadania priorytetowe" uwzględniające potrzeby nowo powstającego osiedla WUWA 2. Pracom towarzyszyć będzie także przebudowa mostu w ciągu drogi krajowej 94, a także regulacja rzeki Ługowina.

W przypadku tego remontu trzeba będzie liczyć się między innymi z wyłączeniem linii tramwajowej i uruchomieniem komunikacji zastępczej.

Wartość inwestycji przekroczy 18 mln złotych. Prace mają rozpocząć się w tym roku, a skończyć na wiosnę przyszłego.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama