Świetny start wrocławskich golfistów

| Utworzono: 2014-06-02 06:22 | Zmodyfikowano: 2014-06-02 06:26

Cała trójka reprezentuje barwy Toya GCC Wrocław. To nie pierwszy tak doskonały start zawodników ze stolicy regionu. W wielu imprezach w kraju nie mają sobie równych. Powoli zaczynają się też liczyć w turniejach poza granicami. Jan Szmidt jest uważany za ogromny talent. Zrobiło się o nim głośno w ubiegłym roku kiedy został zaproszony do najbardziej prestiżowego turnieju juniorów na świecie The Junior Invitational w Sage Valley w USA. W tym roku ponownie znalazł się w gronie 54 najlepszych juniorów zaproszonych do tej rywalizacji. Odbywający się od trzech lat turniej The Juniors Invitational jest obecnie uznawany za jeden z ważniejszych na liście na świecie. "Nie bez znaczenia jest również możliwość poznania i rywalizacji z najlepszymi juniorami na jednym z najsłynniejszych pól golfowych. Sage Valley Golf Club gwarantuje ponadto wspaniałą oprawę turnieju: specjalnie przygotowane menu dla zawodników, profesjonalnych caddy oraz możliwość spotkania profesjonalnych graczy. Nie bez znaczenia jest również udział w ceremonii otwarcia, którą tradycyjnie prowadzi sławna osoba – w tym roku będzie to Pan Gary Player" - informuje strona klubowa Toya GCC Wrocław. W finałowej rundzie na polu Gradi Golf Club w podwrocławskim Brzeźnie Szmidt pokonał Kamila Tatarczuka (Sobienie Królewskie GCC) 5:4. Wśród kobiet triumfowała 20-letnia Czeszka Dominika Czudkova, wyprzedzając krajową juniorkę Dorotę Zalewską. Trzecie miejsce wśród kobiet zajęła Dominika Gradecka (Toya GCC Wrocław). Brązowy medal w rywalizacji mężczyzn wywalczył Mateusz Gradecki (Toya GCC Wrocław). Zawody zainaugurowały cykl mistrzostw Polski, a przystąpiła do nich rekordowa liczba zawodników: 112 mężczyzn i 27 kobiet.