20. rocznica Mszy Pojednania w Krzyżowej (Posłuchaj)

Radio Wrocław | Utworzono: 2009-11-12 10:31 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

20 lat temu, homilii wygłoszonej podczas Mszy Pojednania przez biskupa opolskiego Alfonsa Nossola przyświecały słowa: "Iść razem - pojednani w prawdzie i miłości". Biskup Nossol podkreślił, że dar wzajemnego przebaczenia jest heroizmem, który należy podjąć, aby móc budować nowy rozdział w koegzystencji dwóch doświadczonych przez historię narodów.

Premier Tadeusz Mazowiecki podkreślił wówczas, że Msza Pojednania wzmocni poczucie braterstwa między narodem polskim i niemieckim. Kanclerz Helmut Kohl wyraził po Mszy nadzieję, że przyjaźń i pojednanie popłyną z Krzyżowej ku nowej, wolnej Europie.

20 lat po pamiętnym spotkaniu w Krzyżowej odbędzie się uroczysta jubileuszowa Msza Pojednania na terenie Fundacji „Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego.

Poprowadzi ją tak jak 20 lat temu arcybiskup Alfons Nossol. Nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 13.00. Zapraszamy na specjalną Akcję Reakcję z Krzyżowej w Radiu Wrocław.

Obchody będą zwieńczeniem europejskich obchodów jubileuszowych 20-lecia odzyskania wolności, upadku muru berlińskiego i komunizmu w Europie.

Relacja Filipa Marczyńskiego z Radia Wrocław z Krzyżowej cz. I (Posłuchaj):

Relacja Filipa Marczyńskiego z Radia Wrocław z Krzyżowej cz. II (Posłuchaj):

Relacja Filipa Marczyńskiego z Radia Wrocław z Krzyżowej cz. III (Posłuchaj):

REKLAMA
Dźwięki
Relacja Radia Wrocław cz. 1
Relacja Radia Wrocław cz.2
Relacja Radia Wrocław cz. 3

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama