Omelko czwarty, Polska piąta w lekkoatletycznych DME

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-06-21 20:40 | Zmodyfikowano: 2014-06-21 20:45

Na czele tabeli są Rosjanie. Drugie miejsce zajmują Niemcy, a trzecie - Francuzi. Żadnemu z Polaków nie udało się dziś wygrać swojej konkurencji. Najlepiej spisał się Tomasz Majewski, który zajął drugie miejsce w pchnięciu kulą. Na trzecich pozycjach uplasowali się: Marcin Lewandowski w biegu na 1500 metrów, Paweł Fajdek w rzucie młotem i Katarzyna Kowalska na 3000 metrów z przeszkodami.

Pierwszego dnia imprezy na stadionie w Brunszwiku zaprezentowało się pięcioro lekkoatletów z wrocławskich klubów. Najbliżej podium był Rafał Omelko. Zawodnik AZS AWF Wrocław był czwarty w biegu na 400 m. (czas 46,21). 5. miejsce (39,15) zajęła polska sztafeta 4x100 m, w której biegł Robert Kubaczyk ze Śląska. Dwa starty ma za sobą Weronika Wedler. Sprinterka AZS AWF była szósta w sztafecie 4x100 m, w której wystąpiła także Ewelina Ptak ze Śląska. Czas Polek to 43,97 sek.
W rywalizacji indywidualnej na 100 m. Wedler została sklasyfikowana na 10. pozycji (11,96). 6. miejsce w biegu na 400 m ppł zajęła jej koleżanka klubowa Joanna Linkiewicz (56,62).

Na niedzielę zaplanowano kolejnych 19 konkurencji. Jednym z faworytów do podium będzie dyskobol Śląska Wrocław Piotr Małachowski.