CCC na zagranicznych i krajowych kolarskich trasach

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-06-21 21:26 | Zmodyfikowano: 2014-06-21 21:27

Zwycięstwem Johana Chavesa z grupy Orica zakończył się ósmy etap kolarskiego wyścigu Dookoła Szwajcarii. Kolumbijczyk na 219-kilometrowej trasie wyprzedził Czecha Romana Kreuzigera i Holendra Bauke Mollema. W wyścigu bierze udział grupa CCC Polsat Polkowice. Najlepszy z Polaków, Tomasz Marczyński, zajął 29. miejsce, tracąc nieco ponad dwie minuty do zwycięzcy.

Liderem klasyfikacji generalnej pozostaje Tony Martin. Niemiec z grupy Omega Pharma wyprzedza o 51 sekund Holendra Toma Dumoulina i o minutę i pięć sekund mistrza świata Portugalczyka Rui Costę. Najlepiej z Polaków w Szwajcarii radzi sobie Tomasz Marczyński, który zajmuje 25. miejsce. Marek Rutkiewicz jest 30., Łukasz Owsian - 63., Maciej Paterski - 115., a Mateusz Taciak - 128.

Wyścig Dookoła Szwajcarii zakończy się w niedzielę.

Na dolnośląskich drogach rozpoczął się kolarski Memoriał Józefa Grundmanna i Jerzego Wizowskiego. Pierwszy etap (135 km.) rozegrany na okrężnej trasie wokół Grodowca wygrał Bartłomiej Matysiak z grupy CCC Polsat Polkowice. Matysiak był najszybszy podczas finiszu z pięcioosobowej grupy. Kolejne miejsca na finiszu zajęli Błażej Janiaczyk i Niemiec Mario Vogt.
W niedzielę drugi i ostatni etap Memoriału prowadzący z Głogowa do Polkowic. Kolarze będą mieli do pokonania 157 km.