Kubot wygrywa w deblu na wimbledońskiej trawie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2014-06-25 17:02 | Zmodyfikowano: 2014-06-25 19:18

Triumfatorzy Australian Open nie mieli większych problemów w pierwszym meczu turnieju deblowego. Kubot i Lindstedt pokonali kolumbijski duet Santiago Giraldo – Alejandro Gonzalez – 6:2, 6:1, 6:4. Rozstawiona z siódemką para w kolejnej fazie turnieju zmierzy się ze zwycięzcą rywalizacji Chris Guccione – Leyton Hewitt (obaj Australia) vs. Alejandro Falla (Kolumbia) – Marinko Matosevic (Australia).

Bez straty seta poradził sobie także Marcin Matkowski. On z kolei Kolumbijczyka miał po swojej stronie, bo gra razem z Juanem-Sebastianem Cabalem. Pokonali Marcelo Demolinera (Brazylia) i Purava Raja (Indie) 6:2, 6:4, 6:4. Następnym rywalem Matkowskiego i Cabala będą zwycięzca spotkania Andreas Siljestrom (Szwecja) – Igor Zelenay (Słowacja) vs. Jonathan Marray (Wielka Brytania) – John-Patrick Smith (Austalia).

Z turniejem pożegnał się Tomasz Bednarek, który w parze z Francuzem Benoitem Paire porzegrali z Dmitriem Tursunovem (Rosja) i Aleksandrem Nedovyesovem (Kazachstan) 7:6 (7-4), 6:7 (3-7), 6:7 (2-7), 2:6.

W rywalizacji deblistek Alicja Rosolska zakończyła swój udział w turnieju. Wspólnie z Kanadyjką Gabrielą Dabrowski, musiała uznać wyższość pary czesko-holenderskiej Lucie Hradecka – Michaella Krajicek w trzech setach – 7:5, 4:6, 2:6.

Nie zawiodła Agnieszka Radwańska, która meczem z Australijką Cassey Dellacqua (36. WTA), otworzyła dziś rywalizację na korcie centralnym. Krakowianka nie lubi grać z leworęcznymi tenisistkami, ale tym razem nie było to żadnym problemem. Pierwszego seta wygrała do czterech, drugiego do zera. Sześć gemów decydującej partii trwało zaledwie 22 minuty, a cały mecz mniej niż godzinę.

W trzeciej rundzie rywalką Radwańskiej będzie lepsza w parze Michelle Larcher de Brito (102. WTA) vs. Jarmila Gajdosova (177. WTA)

Polacy w trzecim dniu Wimbledonu:

Agnieszka Radwańska – Cassey Dellacqua 2:0 (6:4, 6:0)
Alicja Rosolska/Gabriela Dabrowski – Lucie Hradecka/Michaella Krajicek 1:2 (7:5, 4:6, 2:6)
Łukasz Kubot/Robert Lindstedtem – Santiago Giraldo/Alejandro Gonzalez 3:0 (6:2, 6:1, 6:4)
Marcin Matkowski/Juan-Sebastian Cabal – Marcelo Demoliner/Purav Raja 3:0 (6:2, 6:4, 6:4)
Tomasz Bednarek/Benoit Paire – Dmitry Tursunov/Aleksandr Nedovyesov 1:3 7:6, 6:7, 6:7, 2:6)