Śląsk zremisował z Miedzią Legnica 4:4 (ZOBACZ BRAMKI)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-07-06 20:31 | Zmodyfikowano: 2014-07-06 20:34

Dla wrocławian był to ostatni sprawdzian podczas krótkiego, przedsezonowego zgrupowania w tym mieście. WKS do kontrolnej potyczki z Miedzią przystąpił bez swojego najskuteczniejszego gracza - Marco Paixao. Portugalski napastnik na jednym z wcześniejszych treningów złamał kość strzałkową. Na boisko wróci najwcześniej za dwa miesiące.

Mimo braku jednego z najlepszych snajperów polskiej ligi - liczna publiczność na stadionie w Żaganiu obejrzała bardzo ofensywne widowisko, w którym piłkarze obu drużyn zdobyli aż 8 goli.

Pierwsza połowa należała do drużyny z Legnicy. W ekipie trenera Wojciecha Stawowego kapitalne zawody rozgrywał Wojciech Łobodziński, który miał udział we wszystkich bramkach zdobytych tego dnia przez pierwszoligowca.

Pierwszą w 16. minucie spotkania zdobył Mateusz Szczepaniak, a zaledwie minutę później piłkę do własnej bramki (także po zagraniu Łobodzińskiego) wpakował Rafał Grodzicki. Legniczanie nie zwalniali tempa. W 36 minucie - bohater Miedzi - Wojciech Łobodziński, technicznym strzałem z pola karnego podwyższył przewagę swojej drużyny do trzech goli. Tuż przed przerwą Śląsk mógł przegrywać już 0:4, ale wyśmienitej okazji na swojego drugiego gola nie wykorzystał Szczepaniak.

Wrocławianie do przerwy sporo próbowali grać skrzydłami, ale bez większych efektów. Najlepszą sytuację zmarnował w 32 minucie Sebino Plaku, który przegrał pojedynek z Andrzejem Bledzewskim.

W przerwie trener Tadeusz Pawłowski dokonał kilku zmian (na boisku pojawili się m.in. Wojciech Pawłowski, Mateusz Machaj, Dudu, Juan Calahorro, a potem Krzysztof Ostrowski) i Śląsk w drugiej połowie zaczął odrabiać straty. W 58. minucie Lukas Droppa wykorzystał rzut wolny pośredni dla Śląska i po podaniu kolegi z 16 metrów umieścił piłkę pod poprzeczką rywala. Kilka minut później w zamieszaniu po rzucie rożnym najwięcej zimnej krwi zachował Flavio Paixao, który skierował piłkę do siatki. W. 71. minucie Śląsk doprowadził do remisu, po tym jak Calahorro głową skierował futbolówkę do bramki.

Legniczanie także nie dawali jednak za wygraną. Znów przypomniał o sobie Łobodziński, którego akcję przerwał faulem w polu karnym Kamil Dankowski. Podyktowaną dla 1-ligowca jedenastkę pewnie wykorzystał Marcin Garuch, myląc skutecznie Pawłowskiego. Końcówka była dramatyczna niczym w meczu o ligową stawkę. Śląsk do ostatnich sekund walczył o remis. Wrocławianie dopięli swego w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Machaja wynik spotkania ustalił celną główką Krzysztof Ostrowski.

Śląsk Wrocław - Miedź Legnica 4:4 (0:3)