Remis i trzy porażki dolnośląskich drużyn piłkarskich

Michał Hamburger/Kamil Wanzek | Utworzono: 2014-07-12 20:06 | Zmodyfikowano: 2014-07-12 20:08

W Dzierżoniowie piłkarze wrocławskiej Ślęzy spotkali się z II ligowym zespołem MKS Kluczbork. Po wyrównanej pierwszej połowie, gdy wydawało się że do przerwy będzie remis, błąd w defensywie wrocławian wykorzystali piłkarze z Kluczborka i pierwsze 45 minut zakończyło się wynikiem 0:1. Druga połowa to już znacząca przewaga MKS-u. Trzy kolejne bramki piłkarzy z Kluczborka i mecz zakończył się wynikiem 0:4.

Również piłkarze Chrobrego Głogów nie mieli dzisiaj szczęścia do rywali. Przed południem zagrali sparingowe spotkanie z Jarotą Jarocin. Trener wystawił jednak na ten mecz rezerwowy skład czym można tłumaczyć wysoką porażkę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:3. Chwilę później piłkarze z Głogowa wybiegli w podstawowym składzie by zmierzyć się z zespołem z Grudziądza. W drugim dzisiejszym sparingu musieli uznać wyższość Olimpii. Rywal wygrał 2:1. Jedyną bramkę dla pomarańczowo-czarnych zdobył Michał Michalec. Rywalom sędzia nie uznał trzech goli.

Najlepiej z dolnośląskich zespółów poradziła sobie Miedź Legnica. Pikarze z Legnicy, w Bełchatowie, zremisowali z drużyną z ekstraklasy 2:2 . Po pierwszej połowie jednak nic nie wzkazywało, że mecz tak się zakończy. Mimo przewagi Miedzi w posiadaniu piłki i spokojnego budowania akcji to gospodarze trafiali do bramki, kończąć pierwszą połowę przy wyniku 2:0. W drugiej połowie w składzie Miedzi nastąpiły zmiany i legniczanie rozpoczeli pogoń za wynikiem. W 69 min kontaktowego gola zdobył wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Dawid Retlewski, który celnym strzałem wykończył akcję Miedzi w polu karnym gospodarzy. A już trzy minuty później był remis – faulowany przed polem karnym GKS Nowak pięknym strzałem nie dał szans bramkarzowi, ustalając wynik meczu.

12 lipca 2014, 11:00 - Dzierżoniów (stadion OSiR)
Ślęza Wrocław 0-4 MKS Kluczbork
Łukasz Reinhard 45, Michał Kojder 48, 78, Marcin Nowacki 84

Ślęza Wrocław: (I połowa) Marcin Gąsiorowski - Kacper Kaczmarek, Szymon Przystalski, Cezary Wyglądacz, Sebastian Stawiarz, Konrad Kątny, Mateusz Janas, Andrzej Korytek, Paweł Niewiadomski, Billy Tchouague - Jakub Jakóbczyk. (II połowa) Przemysław Salamaga - Dawid Molski, Dorian Cichoń, Olek Fedorowicz, Kajetan Łątka - Przerywacz, Mateusz Chodorski, Filip Bienkiewicz, Dębiczak - Marcin Rusnak.

12 lipca 2014, 11:00 -  Jaronic (Stadion Miejski)
Jarota Jarocin 3-0 Chrobry Głogów
Kamil Stefaniak 3, Jakub Adamkiewicz, Hubert Antkowiak

Chrobry Głogów: Damian Tyźlik - Kamil Kraska, Patryk Kraska, Daniel Kozak, Konrad Pawłowski (75 Dawid Lampa), Przemysław Murdzek, Maciej Rybak, Jakub Ałdaś, Paweł Szymański, Patryk Obiała, Tomasz Bieleń.

12 lipca 2014, 14:20 - Wągrowiec (stadion OSiR)
Olimpia Grudziądz 2-1 Chrobry Głogów
Arkadiusz Aleksander 3, Robert Szczot 62 - Michał Michalec 65

Chrobry Głogów: Amadeusz Skrzyniarz - Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Mateusz Szałek, Krzysztof Ziemniak, Karol Danielak, Mateusz Hałambiec, Krzysztof Ulatowski, Damian Piotrowski, Łukasz Szczepaniak, Dominik Kościelniak. Grali także: Sławomir Janicki, Mariusz Rzepecki, Łukasz Bogusławski, Rafał Figiel, Jakub Kiełb, Damian Sędziak, Michał Szałek, Krystian Pieczara.

12 lipca 2014, 17:00 - Bełchatów (stadion GKS)
GKS Bełchatów 2-2 Miedź Legnica
Michał Mak 35, Błażej Telichowski 40 - Dawid Retlewski 69, Bartosz Nowak 72

Miedź Legnica: Aleksander Ptak (46 Andrzej Bledzewski) - Ireneusz Brożyna (70 Wiktor Witt), Tomasz Midzierski (60 Adrian Cierpka), Adrian Woźniczka, Mariusz Zasada - Radosław Bartoszewicz (64 Jakub Księżniakiewicz), Marcin Garuch (68 Bartosz Nowak), Daniel Feruga (64 Keon Daniel), Bartosz Machaj (56 Damian Lenkiewicz), Patryk Szymański (68 Dawid Retlewski) - Mateusz Szczepaniak (84 Chris Jastrzembski).