Wakacyjnie w kalendarzu biegacza

Michał Hamburger | Utworzono: 2014-07-19 10:35 | Zmodyfikowano: 2014-07-19 10:35
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

W Międzygórzu odbędzie się 22. Bieg Śnieżnicki, który jest zarazem mistrzostwami Polski seniorów, juniorów i juniorów młodszych w biegach alpejskich. Zawody odbędą się w sobotę 26 lipca. Start zaplanowano na 11.00 z ulicy Sanatoryjnej. Zmagania zaplanowano w kilku kategoriach wiekowych. Najstarsi – z grupy seniora – będą mieć do pokonania dystans ponad 11 kilometrów. Następnego dnia, po rywalizacji w najstarszych grupach, do boju przystąpią dzieci. Młodzi swoje zmagania rozpoczną o 10.15. Do startu do biegu głównego wciąż można się zgłaszać. Opłata startowa w dniu zawodów wynosi 100 złotych.

Ciekawa impreza biegowa będzie miała też miejsce w Bielawie. W sobotę 26 lipca zaplanowano szóstą edycję Biegu po Schodach Wieży Kościoła. Zawody nawiązują m.in. do legendarnych już zmagań na szczyt wrocławskiego Poltegoru. Na śmiałków czeka trasa złożona z 300 schodów tzw. Wachlarzowych. Trzeba się dostać około 51 metrów w górę. W imprezie może wciąć udział 150 zawodników. Opłata startowa to 40 złotych. Impreza rozpocznie się w sobotę o godzinie 10.00 w w kościele pw. WNMP w Bielawie przy ul. Wolności.

Wielu organizatorów biegów odpoczywa, wciąż natomiast trenują uczestnicy grupy Parkrun. Przed fanami najprostszej formy ruchu z Wrocławia kolejny sprawdzian biegowy. W sobotę, 26 lipca, o 9 wszyscy biegacze spotykają się przy Jazie Opatowickim. Bieganie na dystansie 5 kilometrów. Udział w próbie jest bezpłatny, trzeba jednak być członkiem Parkrun. Szczegóły wstąpienia do klubu na parkrun.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama