Wakacyjnie w kalendarzu biegacza

| Utworzono: 2014-07-19 10:35 | Zmodyfikowano: 2014-07-19 10:35
A|A|A

W Międzygórzu odbędzie się 22. Bieg Śnieżnicki, który jest zarazem mistrzostwami Polski seniorów, juniorów i juniorów młodszych w biegach alpejskich. Zawody odbędą się w sobotę 26 lipca. Start zaplanowano na 11.00 z ulicy Sanatoryjnej. Zmagania zaplanowano w kilku kategoriach wiekowych. Najstarsi – z grupy seniora – będą mieć do pokonania dystans ponad 11 kilometrów. Następnego dnia, po rywalizacji w najstarszych grupach, do boju przystąpią dzieci. Młodzi swoje zmagania rozpoczną o 10.15. Do startu do biegu głównego wciąż można się zgłaszać. Opłata startowa w dniu zawodów wynosi 100 złotych.

Ciekawa impreza biegowa będzie miała też miejsce w Bielawie. W sobotę 26 lipca zaplanowano szóstą edycję Biegu po Schodach Wieży Kościoła. Zawody nawiązują m.in. do legendarnych już zmagań na szczyt wrocławskiego Poltegoru. Na śmiałków czeka trasa złożona z 300 schodów tzw. Wachlarzowych. Trzeba się dostać około 51 metrów w górę. W imprezie może wciąć udział 150 zawodników. Opłata startowa to 40 złotych. Impreza rozpocznie się w sobotę o godzinie 10.00 w w kościele pw. WNMP w Bielawie przy ul. Wolności.

Wielu organizatorów biegów odpoczywa, wciąż natomiast trenują uczestnicy grupy Parkrun. Przed fanami najprostszej formy ruchu z Wrocławia kolejny sprawdzian biegowy. W sobotę, 26 lipca, o 9 wszyscy biegacze spotykają się przy Jazie Opatowickim. Bieganie na dystansie 5 kilometrów. Udział w próbie jest bezpłatny, trzeba jednak być członkiem Parkrun. Szczegóły wstąpienia do klubu na parkrun.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama