Nudzi ci się? Ruszaj w miasto! (IMPREZY)

Tomasz Sikora | Utworzono: 2014-07-19 15:20 | Zmodyfikowano: 2014-07-19 15:20
A|A|A

fot. materiały prasowe BWA

BWA we Wrocławiu zaprasza do Laboratorium Ulicy Miastoprojekt. W ramach inauguracji odbędzie się wernisaż Hate is Reality. Oprócz spotkań na temat aktywizmu miejskiego, poruszymy również tematy, o których boimy się mówić - przyznaje artysta Piotr Kmita

Otwarcie dziś o godzinie 19 w BWA przy ulicy Ruskiej. Wstęp oczywiście wolny. Dziś, również za darmo, można we Wrocławiu zobaczyć dobry film na Wyspie Słodowej. Kino pod chmurką zabierze was z niezwykłą podróż i to z takimi gwiazdami jak Heath Ledger, Johnny Depp, Jude Law i Colin Farrell. Początek "Parnassusa" o godz. 21.15.

Wiele atrakcji również na pergoli. Nudzić nie będą się tam dzieciaki, bo w programie m.in. zajęcia plastyczne inspirowane baśniami oraz teatralny show z udziałem sympatycznego lalkowego psa Warrena. A dla miłośników gotowania nie lada gratka - od godz. 16 pokaz szefa kuchni Hotelu Plaza, który pokaże, jak stworzyć z regionalnych składników wyjątkowe danie. W niedzielę na pergolę koniecznie zabierzcie swoich małych piratów. Od godz. 13 do 17 zawody w rzucaniu do bocianiego gniazda i w toczeniu pirackich beczek, warsztaty węzłów, łowienie rybek, oraz układanie puzzli oceanicznych.

W niedzielę rodzinne atrakcje także na Wyspie Słodowej. Dzień minie pod hasłem: "Jak rozmawiać trzeba z psem". Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach, które przygotują je do kontaktu z domowymi pupilami, a przede wszystkim dowiedzą się, jak zachować się, by nie zostać przez psa pogryzionym. Nie lada gratką będą pokazy posłuszeństwa i psich sztuczek. Wszystkie imprezy planowane są w godzinach 13.00-18.00

Księgarnio-kawiarnia Nalanda zaprasza z kolei dzieci na Światowy Dzień Czerwonego Kapturka, a Humanitarium na warsztaty w laboratoriach. Miłośnicy wyższej sztuki mogą wybrać się na autorskie spotkania z pisarzami w Mediatece, gdzie trwa Miesiąc Spotkań Autorskich (Ivan Binar - godz. 19 i Morgan McKean - godz. 20.30), lub do Teatru Polskiego na bezpłatny spektakl "Światłoczuli" przygotowany przez młodych miłośników sceny (scena na Świebodzkim, godz. 16.30).

A ci, dla których weekend bez koncertu to weekend stracony, powinni wybrać się na Wyspę Słodową, gdzie zagrają Jaywalk i Draw the Line. Początek o godz. 18.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama