Remis i porażka w sparingowych spotkaniach piłkarzy Zagłębia

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-07-22 20:39 | Zmodyfikowano: 2014-07-22 20:40

W pierwszym spotkaniu piłkarze z Lubina zmierzyli się z prowadzoną przez byłego selekcjonera Pawła Janasa - Bytovią Bytów. W rywalizacji dwóch pierwszoligowców przeważało Zagłębie. Miedziowym brakowało jednak skuteczności i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Sporo pracy miał sędzia, który w 33 minucie wyrzucił z boiska dwóch zawodników. Czerwone kartki za niesportowe zachowanie otrzymali Djorde Cotra z Zagłębia oraz Daniel Mąka z Bytovii. Trenerzy obu drużyn uzgodnili jednak, że w miejsce usuniętych zawodników wprowadzą rezerwowych.

W drugim spotkaniu kontrolnym lubinianie zagrali z przedstawicielem izraelskiej ekstraklasy - zespołem Ashdod SC. Podopieczni Piotra Stokowca przegrali 1:2, gole tracąc tuż przed końcem pierwszej i na początku drugiej połowy. Jedyną bramkę dla Miedziowych po zespołowej akcji zdobył Krzysztof Piątek.

Meczem z Ashdod SC piłkarze Zagłębia zakończyli zgrupowanie w Opalenicy. Do startu ligi Miedziowi będą się przygotowywać się na własnych obiektach.

Zagłębie Lubin - Bytovia Bytów 0:0

Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Adrian Błąd (46 Maciej Kowalski-Haberek), Boris Godal (46 Bartosz Jaroszek), Jarosław Jach (46 ubomír Guldan), Djorde Cotra (34 Jan Wojciechowski, 46 Paweł Oleksy) - Miłosz Przybecki (46 Filip Jagiełło), Łukasz Piątek (46 Sebastian Bonecki), Jarosław Kubicki (46 Adrian Rakowski), Aleksander Kwiek (46 Rafał Karmelita), Piotr Azikiewicz (28 Konrad Andrzejczak, 46 Łukasz Janoszka) - Arkadiusz Woźniak (46 Krzysztof Piątek).

Zagłębie Lubin - Ashdod SC 1:2 (0:1)
Bramka dla Zagłębia: Krzysztof Piątek 54

Zagłębie Lubin: Mateusz Taudul (46 Dominik Hładun) - Boris Godal (46 Maciej Kowalski-Haberek), ubomír Guldan (46 Bartosz Jaroszek), Jarosław Jach (46 Jan Wojciechowski), Paweł Oleksy (46 Łukasz Janoszka) - Adrian Błąd (46 Adrian Rakowski), Łukasz Piątek (46 Sebastian Bonecki), Jarosław Kubicki (46 Filip Jagiełło), Aleksander Kwiek (46 Rafał Karmelita), Miłosz Przybecki (46 Konrad Andrzejczak) - Arkadiusz Woźniak (46 Krzysztof Piątek).