Tysiąc miejsc pracy w Chojnowie

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2014-07-23 12:33 | Zmodyfikowano: 2014-07-23 12:35
A|A|A

Nawet tysiąc miejsc pracy może powstać do końca tego roku w Chojnowie - jednej z najbiedniejszych dolnośląskich gmin wiejskich.

Magnesem dla inwestorów staje się Krzywa, a dokładnie tamtejsza część Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Samorząd - za milion złotych - sprzedał właśnie niespełna hektarową działkę przylegającą do podstrefy. Wójt gminy Chojnów Mieczysław Kasprzak ma nadzieję, że to początek siedmiu tłustych lat:

- Jest już duży inwestor w postaci "Scanii", która wykupiła w zeszłym roku dużą działkę. Ale dokupili sobie jeszcze, mając na uwadze swoją działalność, którą chcą tam prowadzić. No i dzisiaj to jest kolejny element. Możemy się więc pochwalić zainteresowaniem inwestorów - zarówno zagranicznych, jak i krajowych - mówi Kasprzak:

Dwa miesiące temu Ministerstwo Gospodarki zdecydowało się umożliwić małym (nawet dwu-trzyosobowym) firmom funkcjonowanie w Specjalnych Strefach Ekonomicznych. Od tamtej pory zainteresowanie wejściem do Krzywej zadeklarowało kilkudziesięciu drobnych inwestorów.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama