Biegowa oferta w regionie (Kalendarz startów)

Michał Hamburger | Utworzono: 2014-07-26 15:03 | Zmodyfikowano: 2014-07-26 15:09
A|A|A

W niedzielę 27 lipca drug dzień święta biegania w Międzygórzu. Trwają tam Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych w Biegu Alpejskim, Małe Biegi Śnieżnickie, Mistrzostwa Polski Młodzików w Biegu Anglosaskim oraz Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Biegach Górskich. Na niedzielę planowane są starty dzieci i młodzików. Pierwsze próby od 10.00 z ul. Wojska Polskiego. Dystanse od 800 metrów do niespełna 3000 metrów. Udział w zawodach bezpłatny.

Tego dnia, w niedzielę 27 lipca, odbędzie się również XII Bieg Górski „Do Dobrego Źródła” w Sosnówce. Start o 13.00 z Dąbrówki Dolnej. Do pokonania dystans 7430 metrów. Podłoże asfaltowo-szutrowe. Opłata startowa w dniu zawodów do koszt 20 złotych. Na najlepszych czekają nagrody.

Na deser niedzielnego bieganie, 27 lipca, Bieg Masowy Ulicami Bielawy. Głównym celem zmagań jest popularyzacja i upowszechnianie biegania, jako zdrowej i prostej formy sportu oraz wypoczynku. Przed zawodnikami dystans 10 kilometrów. Start o 14.00 z pl. Wolności. Zapisy możliwe w dniu zawodów od 10.00. Kosz udziału w imprezie to 40 złotych. Zwycięzca zmagań zainkasuje sumę ponad 12 razy większą.

Trzy biegi w niedzielę, trzy w kolejną sobotę. 2 sierpnia rozegrany zostanie VI Maraton Karkonoski. Start na dwóch dystansach. Trasa ultra liczy 46,7 kilometra a trasa mini 16 kilometrów. Początek obu biegów o 8.30 przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę SudetyLift w Szklarskiej Porębie. Zapisy do zmagań już zakończone. Łącznie w zmaganiach weźmie udział kilkuset biegaczy. To próba terenowa. Przewyższenie na dłużysz dystansie wynosi ponad 2 kilometry.

W sobotę 2 sierpnia biegacze będą mogli sprawdzić swoje siły w cyklicznym biegu Parkrun odbywającym się we Wrocławiu. Dystans to 5 kilometrów. Start zmagań o godzinie 9:00. Miejsce startu i mety oznaczone jest przy szlabanie obok Jazu Opatowickiego.

We Wrocławiu w sobotę 2 sierpnia także próba na 7 kilometrów. Przed biegaczami "Szczytnicka Siódemka" kolejna część biegów długich w ramach Otwartych Mistrzostw Wrocławia. Udział w zawodach bezpłatny. Początek o 11.00. Start i meta usytuowane będą w Parku Szczytnickim, tuż obok pętli tramwajowej. Szatnie znajdują się na pergoli Stadionu Olimpijskiego. Weryfikacja i wydawanie numerów startowych w dniu zawodów w godz. 9.00-10.30 w biurze zawodów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama