Nie mieli na alkohol, zaatakowali 64-letniego przechodnia

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2014-07-29 11:29
A|A|A

fot. Andrzej Kot

Trzech nastolatków z Legnicy popisali się wyjątkową brutalnością. Między innymi kopali leżącego w twarz. Zabrali mu portfel i zostawili nieprzytomnego na ulicy. - Dzięki nowemu systemowi kamer w mieście, sprawcy wpadli w ręce policjantów w ciągu kilkunastu minut - wyjaśnia podinspektor Sławomir Masojć.

- Funkcjonariusz naszej komendy, który pełnił dyżur przy monitoringu miejskim zauważył uciekających sprawców. "Prowadził" ich kamerą, jednocześnie przekazując informacje do radiowozów pracujących w mieście. Policjanci bardzo szybko ujęli wszystkich sprawców napadu. Odzyskali również w całości skradzione mężczyźnie mienie.

Poszkodowany trafił do szpitalnego ambulatorium. Zdaniem lekarzy miał wiele szczęścia. Stracił co prawda kilka zębów, ale nie doszło do złamania kości twarzy i czaszki. Przestępcom grozi kara do 12 lat więzienia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama