DRJ: Festiwal Lata w Miękini

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2014-08-10 19:27 | Zmodyfikowano: 2014-08-16 20:41
A|A|A

Zdjęcia: Justyna Chybalska (Radio Wrocław)

Jeszcze rano wszyscy się martwili patrząc w niebo, ale koło 15 niebo zrobiło się błękitne jak na zawołanie. Festiwal Lata mógł się rozpocząć. Jeszcze zanim na scenie pojawili się pierwsi wykonawcy można było skosztować pyszności przygotowanych między innymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wróblowic.

Hitem ich stoiska był pasztet z selera. Anna Szlączka z Lutyni przywiozła na Festiwal jabłka i brzoskwinie. Jabłka były rozdawane za darmo w ramach akcji przeciwko rosyjskiemu prezydentowi, niezależnie od politycznego kontekstu były po prostu pyszne. Do tego można było kupić świeże soki z jabłek z dodatkiem porzeczki, gruszki, mięty czy aronii.

Amatorzy chleba mogli wybierać spośród wielu rodzajów pieczywa robionego na zakwasie. Dzieci miały do dyspozycji sztuczny tor saneczkowy, a spragnieni adrenaliny mogli skoczyć na bungee. Na scenie na początku imprezy pojawiły się zespoły ludowe, wśród nich Radośni, który zwyciężył w naszym radiowym programie Lista Przebojów Ludowych.

Publiczność w dobry nastrój wprowadził Piotr Szczepanik i jego słynne Żółte kalendarze. Potem wystąpili czterej bracia z Rzeszowa czyli grupa Pectus. Gwiazdą wieczoru była Budka Suflera, która jeździ po Polsce z koncertami pożegnalnymi. Głośnym akcentem Festiwalu Lata był pokaz pirotechniczny, fajerwerki rozświetliły niebo przed północą. Najbardziej wytrwali zostali na nocna zabawę z DJ.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama