2. kolejka pierwszej ligi: wygrane Miedzi i Zagłębia, remis Chrobrego

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-08-11 07:31 | Zmodyfikowano: 2014-08-11 07:31

Drugą wygraną w sezonie odnieśli zawodnicy Zagłębia Lubin. Piłkarze spadkowicza z ekstraklasy pokonali na wyjeździe Chojniczankę 1:0. Gola na wagę trzech punktów dla Miedziowych zdobył Adrian Błąd.

Niepokonana w rozgrywkach pozostaje także legnicka Miedź. Na stadionie im. Orła Białego kibice zobaczyli aż 6 goli, a piłkarze obu drużyn aż 3 czerwone kartki. Gospodarze do przerwy prowadzili 2:0, ale po 50 minutach był już remis 2:2. Dwie czerwone kartki dla piłkarzy z Katowic ułatwiły zadanie podopiecznym Wojciecha Stawowego, którym zwycięstwo zapewniły trafienia Lenkiewicza i Garucha z rzutu karnego.

W dramatycznych okolicznościach punkt na wyjeździe wywalczyli piłkarze z Głogowa. Chrobry prawie do 70 minuty przegrywał w Świnoujściu z Flotą 0:2. Wtedy kontaktową bramkę dla podopiecznych trenera Ireneusza Mamrota zdobył Michał Ilków-Gołąb. Napór przyjezdnych w końcówce przyniósł efekt w 85 minucie. Po rzucie rożnym remis głogowianom uratował Michał Michalec.

Chojniczanka Chojnice - Zagłębie Lubin 0:1 (0:0)

0:1 - Błąd 60'

Chojniczanka: Rafał Misztal, Przemysław Pietruszka, Błażej Jankowski, Błażej Radler, Wojciech Lisowski, Marek Gancarczyk (73' Rafał Siemaszko), Krystian Feciuch, Paweł Iwanicki, Mateusz Piechowiak (59' Przemysław Laskowski), Andrzej Rybski (59' Rafał Leśniewski), Tomasz Mikołajczak.

Zagłębie Lubin: Konrad Forenc, Boris Godal, Jarosław Jach, Paweł Oleksy, Arkadiusz Woźniak, Jarosław Kubicki, Łukasz Piątek, Aleksander Kwiek (82' Krzysztof Piątek), Adrian Błąd (75' Piotr Azikiewicz) Miłosz Przybecki (88' Łukasz Janoszka), Michal Papadopulos.

Żółte kartki: Leśniewski, Jankowski (Chojniczanka), Forenc, Woźniak, Ł. Piątek (Zagłębie).

4:2 - Garuch (k.) 60'

Miedź: Andrzej Bledzewski - Szymon Zgarda, Tomasz Midzierski (82' Igor Jovanović), Adrian Woźniczka, Mariusz Zasada - Radosław Bartoszewicz - Daniel Feruga (84' Yannick Kakoko), Marcin Garuch, Damian Lenkiewicz (88' Patryk Szymański), Mateusz Szczepaniak - Wojciech Łobodziński.

GKS: Antonin Bucek - Kamil Cholerzyński, Łukasz Pielorz, Adrian Jurkowski - Aleksander Januszkiewicz (46' Krzysztof Wołkowicz), Rafał Pietrzak, Michał Nawrot (46' Przemysław Pitry), Sławomir Duda, Piotr Ceglarz, Grzegorz Goncerz - Rafał Kujawa (63' Mateusz Kamiński).

Żółte kartki: Midzierski, Bartoszewicz (Miedź).
Czerwone kartki: Zgarda /49' za faul/ (Miedź) oraz Pielorz /52' za faul/, Jurkowski /59'za faul/ (GKS).

Flota Świnoujście - Chrobry Głogów 2:2 (2:0)

1:0 - Sebastian Olszar 19'
2:0 - Arkadiusz Reca 28'
2:1 - Michał Ilków Gołąb 69'
2:2 - Michał Michalec 85'

Flota: Skrzeszewski - Kamiński, Zalepa, Stasiak, Opałacz, Reca (83' Erić), Brud, Lisowski, Grzelak (69' Niewiada), Olszar, Retlewski (69' Zieliński).

Chrobry: Skrzyniarz - Ilków Gołąb, Michalec, Samiec, Bogusławski, Danielak, Hałambiec, Ulatowski (75' Ziemniak), Piotrowski (88' Kościelniak), Szczepaniak, Sędziak (79' Pieczara).

Żółte kartki: Olszar, Retlewski (Flota) oraz Samiec (Chrobry).