Najlepsi tenisiści na wózkach zagrają na kortach we Wrocławiu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-08-11 22:21
A|A|A

fot. wroclawcup.com

To turniej o najwyższej randze (ITF2) w tej części Europy. Do Wrocławia zawita światowa czołówka tenisa na wózkach. W 12. edycji zawodów zagrają m.in. Brytyjczyk Marc McCaroll, który w międzynarodowym rankingu zajmuje 12. miejsce oraz ubiegłoroczny triumfator wrocławskich zawodów, 13. na świecie Adam Kellerman z Australii.

Wśród pań z numerem jeden rozstawiona będzie Niemka Katharina Kruger (9. w rankingu światowym). Ze światową czołówką walkę będą starali się nawiązać Polacy. Największe szanse na podium mają Kamil Fabisiak (28. na świecie) i Tadeusz Kruszelnicki (35. w światowym rankingu), który we Wrocławiu triumfował już dwukrotnie (w 2003 i 2004 r.).

Jutro odbędzie się losowanie turniejowej drabinki, a pierwsze pojedynki w centrum tenisowym Redeco przy al. Hallera, zaplanowano na środę. Zawody zakończy w sobotę finał mężczyzn. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.

W trakcie zawodów zostanie rozegrany dodatkowy turniej integracyjny im. Grzegorza Offmana, w trakcie którego zmierzą się niepełnosprawni sportowcy, a także sponsorzy i VIP-y, którzy na co dzień nie jeżdżą na wózkach.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama