Urbanek ma brąz, Małachowski zajął czwarte miejsce

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-08-14 05:46

Robert Urbanek zdobył brązowy medal w rzucie dyskiem lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Zurychu. Polak uzyskał 63,81. Triumfował Niemiec Robert Harting 66,07 a drugie miejsce zajął Estonczyk Gerd Kanter. Czwarte miejsce z wynikiem 63,54 zajął Piotr Małachowski ze Śląska Wrocław.

Ponadto m. in. do finału biegu na 800 metrów zakwalifikowali się Adam Kszczot, Marcin Lewandowski i Artur Kuciapski. W finale rzutu młotem wystąpią Anita Włodarczyk i Joanna Fiodorow. W finale 400 metrów pobiegnie Jakub Krzewina ze Śląska Wrocław. W półfinałach odpadli inny zawodnik Śląska Łukasz Krawczuk i Rafał Omelko z AZSu AWFu Wrocław. W półfinale biegu na 400 metrów przez płotki wystąpi Joanna Linkiewicz z AZSu AWFu Wrocław.