Trzy biegi między 17 - 23 sierpnia. Sprawdź gdzie można wystartować

Michał Hamburger | Utworzono: 2014-08-16 09:42 | Zmodyfikowano: 2014-08-16 09:45
A|A|A

Na ulicach Sobótki i drogach Masywu Ślęży odbędzie się Bieg Niezłomnych – pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorami zmagań są: Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Sobótce, Stowarzyszenie „Odra-Niemen”,  Dom Turysty „Pod Wieżycą”, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych im. Gen. Jakuba Jasińskiego we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Traugutt.org. Do pokonania 10 kilometrów. Przewyższenie wynosi + 260 m / – 130 m. Start o godz. 11.00 – obok Urzędu Gminy na Rynku w Sobótce. Meta pod Wieżycą obok Domu Turysty „Pod Wieżycą”. Obowiązuje limit czasu na pokonanie trasy – 90 minut, który jest na tyle duży, że zmieszczą się w nim nawet bardzo początkujący biegacze. Udział w biegu jest bezpłatny. Imprezy towarzyszące to biegi dla dzieci i młodzieży, „Zawody Cross Country Nordic Walking” (10km), koncerty i wystawy historyczne związane z Żołnierzami Wyklętymi.

Sobota 23 sierpnia to też bieganie w Oleśnicy. Odbędzie się IV edyca Pogromu Wichra. Uczestnicy pobiegną na 7 kilometrów w hołdzie Żołnierzom Wojsk Specjalnych. Celem imprezy jest popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej oraz promocja Oleśnicy w Polsce i na świecie. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie w dniu biegu 18 lat i odpowiedni stan zdrowia, który pozwala na start. Tradycyjnie na trasie wyznaczonej w okolicach miejskich stawów będzie dużo błota, brudnej wody, zarośli i przeszkód. Każdy startujący otrzyma słynny już „cukierek Wichra”. Start w samo południe ze Stadionu Miejskiego z ul. Brzozowej. Koszt udziału w biegu to 80 złotych. Jak to wyglądało w ubiegłym roku?

W sobotę 23 sierpnia biegaczy będą mogli sprawdzić swoje siły w cyklicznym biegu Parkrun odbywającym się we Wrocławiu. Dystans to 5 kilometrów. Start zmagań o godzinie 9:00. Miejsce startu i mety oznaczone jest przy szlabanie obok Jazu Opatowickiego.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama