Kogo rozczarował Dutkiewicz?

| Utworzono: 2009-10-26 13:55 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Polska Plus to nowe ciało na scenie politycznej, której tworzenie jeszcze w czerwcu zapowiadali działacze Polski XXI.

- "Polska Plus jest po to, by pomnożyć potencjał Polski XXI, który bez nowego impulsu parlamentarnego i regionalnego nie pomnożyłby się" - mówi Kazimierz Michał Ujazdowski, dla portalu wyborcza.pl. - "Polska XXI zatrzymała się w rozwoju w skutek złej decyzji Rafała Dutkiewicza, który osłabił ruch. Natomiast idee i zamysł programowy pozostał".

Ujazdowski ostro krytykuje, jeszcze niedawno bliskiego współpracownika Rafała Dutkiewicza: - "Chyba każda formacja polityczna gdyby została z zaskoczenia opuszczona przez przewodniczącego, doznałaby szkód. Nawet ta, która miałaby budżety w wysokości 100 mln złotych. Czy PO istniałaby po odejściu Donalda Tuska? A szkody, które Rafał Dutkiewicz nam wyrządził są o tyle większe, że byliśmy ruchem na dorobku. W takiej sytuacji potrzeba nam było maksimum determinacji i jedności".

- Dutkiewiczowi zabrakło determinacji? - pyta Agata Kondzińska z portalu wyborcza.pl

A Ujazdowski na to: "To chyba oczywiste. Rozczarował, zabrakło determinacji. Dziś widać, że gdyby Rafał Dutkiewicz zachował się inaczej to z pewnością mógłby być jednym z poważnych kandydatów do fotela prezydenckiego. Ale to jest już historia zamknięta".

Przypomnijmy. W czerwcu Rafał Dutkiewicz krytykowany to z prawa to z lewa, że się nie zajmuje sprawami miasta, a tzw. wielką polityką oznajmił, że chce ponowanie startować w wyborach na prezydenta miasta. Wówczas samorządowcy, działacze Polski XXI przyjęli tę decyzję z zadowoleniem, a dziś Kazimierz Ujazdowski wypomina mu to posunięcie i twierdzi, że osłabił cały polityczno-samorządowy ruch w marszu po laur wyborczy.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama