Dolnośląska piłkarska środa na boiskach 1. i 2. ligi

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2014-08-27 22:32

Chrobry odniósł pierwszą wygraną na zapleczu ekstraklasy, choć to goście z Suwałk jako pierwsi trafili do siatki. Tuż przed zmianą stron wynik zdołał jednak wyrównać Michał Ilków-Gołąb. W drugiej połowie zdobyte w odstępie zaledwie 120 sekund gole Mateusza Hałambca i Damiana Piotrowskiego przesądziły o triumfie głogowian. Beniaminek, mimo wygranej, nie zdołał jednak opuścić ostatniego miejsca w tabeli.

Kolejny rozczarowujący wynik uzyskali piłkarze z Lubina. KGHM Zagłębie tylko zremisowało u siebie z Bytovią 2:2. Miedziowi prowadzili po godzinie gry już 2:0. Zbyt szybko jednak poczuli się zwycięzcami. W efekcie piłkarze z Bytowa w ciągu 10 minut dwukrotnie zdołali pokonać Konrada Ferenca. Zagłębie po dobrym początku sezonu traci impet. Był to trzeci z rzędu mecz bez wygranej podopiecznych Piotra Stokowca.

Jeszcze gorzej niż Zagłębie radzi sobie na pierwszym froncie lokalny rywal lubinian. Miedź Legnica po raz trzeci wraca bez punktów z wyjazdu. Tym razem lepszy okazał się GKS Tychy, który już do przerwy prowadził 2:0. W drugiej połowie podopieczni Wojciecha Stawowego zdołali zdobyć kontaktową bramkę, ale chwilę później stracili Tomasza Midzierskiego, który zobaczył drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę. Miedź po pięciu meczach plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli.

Tę samą lokatę zajmuje jedyny dolnośląski zespół w 2. lidze. Górnik Wałbrzych wciąż pozostaje bez wygranej w tym sezonie. W meczu z Nadwiślanem wałbrzyszanie przeżyli prawdziwą huśtawkę nastrojów. Przegrywali już 0:2, by w 86 minucie doprowadzić do remisu. Ostatnie słowo należało jednak do gości. Trafienie Piotra Komana w doliczonym czasie gry pogrążyło Górnika, który stracił tym samym szansę na drugi punkt w sezonie.

Chrobry Głogów - Wigry Suwałki 3:1 (1:1)

Bramki:
Michał Ilków-Gołąb 42, Mateusz Hałambiec 65, Damian Piotrowski 67 - Kamil Adamek 14

Chrobry: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Łukasz Bogusławski, Adam Samiec - Damian Piotrowski, Mateusz Hałambiec, Krzysztof Ulatowski, Damian Ałdaś (56' Damian Sędziak), Dominik Kościelniak (68' Jakub Chrzanowski) - Łukasz Szczepaniak (77' Mateusz Szałek).

Wigry: Karol Salik - Jakub Bartkowski, Tomasz Jarzębowski, Kamil Wenger, Adrian Karankiewicz - Mateusz Żebrowski (66' Bartosz Biel), Daniel Michałowski (79' Bartosz Bujalski), Kamil Lauryn, Sebastian Radzio (70' Darvydas Šernas), Karol Mackiewicz - Kamil Adamek.

żółte kartki: Piotrowski, Ulatowski, Szałek.

Zagłębie Lubin - Bytovia Bytów 2:2 (0:0)