Początek siatkarskich mistrzostw świata dla Wrocławia

Michał Hamburger | Utworzono: 2014-08-30 20:34 | Zmodyfikowano: 2014-08-31 08:39
A|A|A

prw.pl

"To będą małe derby Ameryki Południowej. Poza tym mamy wielu ludzi, którzy działali na rzecz siatkówki i u nas i w Wenezueli" - podkreślał Julio Velasco trener reprezentacji Argentyny. 

- Znamy klasę Argentyny i wiemy, że będzie to bardzo trudny mecz. Mogę jednak obiecać, że moja młoda drużyna da z siebie wszystko - dodał Vicenzo Nacci, włoski szkoleniowiec Wenezueli.

Dla Velasco będą to wyjątkowe mistrzostwa, bo mimo iż prowadził już drużyny na największych imprezach i osiągał świetnie wyniki (mistrzostwo olimpijskie, dwa mistrzostwa świata i pięć wygranych w Lidze Światowej z Włochami), po raz pierwszy będzie dowodził kadrą swojej ojczyzny.

- Na pewno będą mi towarzyszyć wielkie emocje. Muszę jednak nad tym zapanować i być skoncentrowany, aby na chłodno oceniać sytuację na boisku. Tylko w ten sposób mogę pomóc swojemu zespołowi" - tłumaczył Velasco.

Nacci podkreślił, że bardzo ważny był dla jego drużyny powrót do zespołu doświadczonego Ernardo Gomeza. - Mamy młody zespół i doświadczenie Gomeza będzie nam bardzo pomocne. Mistrzostwa to wyjątkowy turniej i czasami sama młodzież może go nie udźwignąć - dodał.

Mecz Argentyna - Wenezuela zostanie rozegrany w niedzielę, początek o godz. 16.30.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama