Cztery biegi przed wrocławskim Maratonem. Kalendarz startów

| Utworzono: 2014-09-06 03:09 | Zmodyfikowano: 2014-09-06 03:10
A|A|A

W niedzielę, 7 września, w Żmigrodzie otworzymy czternastą ścieżkę biegową Radia Wrocław. Dla zawodników przygotowaliśmy dwie trasy: jedna o długości niemal trzech i pół kilometra, a druga ma nieco ponad kilometr. Główny bieg rozpocznie się w samo południe, a godzinę później wystartuje Bieg Krasnala – dla najmłodszych uczestników. Wszystkich chętnych zapraszamy pod Basztę w Zespole Pałacowo-Parkowym w Żmigrodzie.

Przed nami X Bieg po Winne Grono w Wińsku. Impreza także w niedzielę 7 września. Rywalizacja odbędzie się na dystansie 5000 metrów. Start o 15.30 na stadionie sportowym w Wińsku. W zawodach mogą wziąć udział osoby 16-letnie i starsze. Zgłoszenia na miejscu. Na najlepszych czekają nagrody. Pierwszych 50 uczestników, którzy zameldują się na mecie, otrzyma medale i kiść winogron.

W weekend 13 - 14 września we Wrocławiu rozegrane zostaną zawody II Mistrzostw Polski w Orientacji Precyzyjnej. To sport, w którym zawodnicy pokonują wiodącą ścieżkami trasę, w pobliżu której (w zasięgu wzroku) rozmieszczone są punkty kontrolne. W miejscach tych testowana jest umiejętność dokładnego czytania mapy i interpretacji terenu. Zawodnicy nie muszą spieszyć się na trasie, typowo na pokonanie kilometra mają 60-80 minut. Centrum zawodów znajduje się na terenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego PTSM przy Lotniczych Zakładach Naukowych ul. Kiełczowska 43. Start w sobotę o 11. Zapisy przyjmowane od 8.30 w dniu imprezy.

Atrakcja biegowa także w Karkonoszach. W sobotę 13 września odbędzie się już XII edycja Lawiny czyli Międzynarodowy Marszozbieg ze Śnieżki do Samotni. Początek imprezy o 13. Start rozpoczyna się na Śnieżce na wysokości 1602 m n.p.m., a meta znajduje się na wysokości 1195 m n.p.m. przy schronisku Samotnia. Trasa wiedzie drogą Jubileuszową, obok Domu Śląskiego i Strzechy Akademickiej. Limit czasu 2 godziny.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama