Kalendarz biegacza pod znakiem 32. Wrocław Maratonu

| Utworzono: 2014-09-13 09:16 | Zmodyfikowano: 2014-09-13 13:02

W niedzielę, 14 września, 32. Wrocław Maraton. Punktualnie o 9 na trasę wyruszy ponad 5 tysięcy zawodników. Kibice będą ich wspierać w całym mieście. Ci, którzy nie mogą wyjść na ulicę mogą oglądać na żywo zmagania. Transmisja w internecie. Oprócz biegu maratońskiego czekają nas też inne atrakcje. Odbędzie się charytatywna sztafeta, tradycyjnie będzie można wziąć udział w biegu rodzinnym. Do tego organizatorzy szykują na Stadionie Olimpijskim liczne konkursy, koncerty, występy. Zabawa będzie przednia.

14 września na bieganie zaprasza też Milicz. Odbędzie się tam II Bieg Karpia. Celem imprezy jest rozpowszechnienie biegania jako prostej formy aktywności ruchowej. Start o 14 z ulicy Trzebnickiej. Impreza odbędzie się na trasie częściowo asfaltowej i częściowo leśnej. Każdy z biegaczy będzie mieć do pokonania dwie pętle mierzące po 5 km.

20 września, w Sobótce, odbędą się biegowe Mistrzostwa Prawników na 10 km. W zawodach mogą wziąć udział absolwenci wydziału prawa lub prawa i administracji. Dla najlepszych przygotowano dyplomy i puchary. Start o 10 z ul. Świętej Anny. Po zawodach odbędzie się piknik dla całych rodzin. Na starcie pojawi się m.in. Adam Kszczot, aktualny mistrz Europy na 800 metrów.

W sobotę, 20 września, w Oleśnicy zorganizowany zostanie XXX Międzynarodowy Bieg Uliczny o Memoriał Bogusława Psujka. Celem zmagań jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy podnoszenia sprawności fizycznej. Zawody w samo południe na Placu Zwycięstwa. Wcześniej odbędą się: Marszobiegi dla dzieci szkół podstawowych i Biegi dla gimnazjalistów.

20 dzień września będzie bogaty w wydarzenia na biegowej mapie Dolnego Śląska. Po raz trzeci w trakcie Festiwalu Filmu Górskiego w Lądku Zdroju wystartuje bieg terenowy na dystansie 15km. Areną wyścigu będą okoliczne góry i lasy, a większość trasy będzie prowadziła naturalnymi ścieżkami. W trakcie imprezy znajdzie się też miejsce dla mniej zaawansowanych sportowców: z myślą o nich przygotowano trasę 7,5km oraz krótką zabawę biegową dla najmłodszych. Po zawodach uczestników czeka posiłek oraz uroczysta dekoracja wygranych w lądeckim amfiteatrze. Początek w sobotę o 12.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.