Harcerze ruszają na szlaki

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-09-16 16:13
A|A|A

Rajd Granica to jedno z największych cyklicznych wydarzeń harcerskich na Dolnym Śląsku, które organizowane będzie po raz XXII na terenie Gór Izerskich i Karkonoszy. Impreza przeznaczona jest dla harcerzy i instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego. Organizatorzy przygotowali osiem tras, które są przeznaczone dla młodzieży w różnym wieku, jest także trasa zuchowa dla dzieci. Na trasach czekają zadania, które mają różną tematykę, poziom trudności, mają stanowić wyzwanie, a jednocześnie nauczyć pracy w grupie, program ukierunkowany jest na różne obszary zainteresowań. Wszystko to rozgrywa się w malowniczej scenerii Karkonoskiego Parku Narodowego.

Program rajdu skupia się wokół hasła "Wkręć się!". A idea rajdu brzmi: „Najgłębszym sekretem jest to, że życie nie polega na odkrywaniu, ale na tworzeniu. Nie odkrywasz siebie, tylko tworzysz siebie. W związku z tym nie staraj się dowiedzieć kim jesteś. Staraj się dowiedzieć kim chcesz być”. Dzięki naszej propozycji chcemy zmobilizować młodych ludzi do aktywnego działania dla swojego środowiska, rozwijania zainteresowań i pasji oraz do obcowania z przyrodą i dbania o nią. Nauka poprzez przygodę i zabawę to kluczowe działania naszej organizacji. Podczas rajdu Granica zostanie ogłoszony konkurs dla patroli poruszających się po terenie Parku Narodowego pt. „Wkręć się w pomaganie” . Celem konkursu będzie zadbanie o czystość w KPN i służba na rzecz przyrody. Mamy nadzieję, że uczestnicy zapamiętają, że mają wpływ na czystość szlaków, że to od nich zależy, jak będzie wyglądał karkonoski krajobraz. Grupy zostaną wyposażone w worki na śmieci, do których trafią napotkane na szlaku śmieci. Dodatkowo odbędzie się zbiórka plastikowych nakrętek, które zostaną przekazane do fundacji pośredniczącej w pozyskiwaniu specjalistycznego sprzętu dla osób niepełnosprawnych.

Ponadto w naszym programie edukacyjnym uwzględniliśmy spotkania w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej, które jeszcze bardziej mogą uatrakcyjnić naszą wędrówkę po Karkonoskim Parku Narodowym.
Jedyną z głównych atrakcji programu jest sobotni koncert zespołu „HOVERLA”, który odbędzie się w muszli koncertowej w Szklarskiej Porębie o godzinie 19:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama