Wałbrzych: 4-letni chłopiec odnalazł się cały i zdrowy!

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-09-19 07:04 | Zmodyfikowano: 2014-09-19 07:05
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

W Wałbrzychu strażacy, policjanci i GOPR całą noc szukali zaginionego 4-latka. W akcji wzięło udział  co najmniej kilkadziesiąt osób i psy tropiące. Wcześniej ratownicy koncentrowali się na przeczesywaniu okolic Zamku Książ.

Na szczęście przed godz. 9.00 chłopiec odnalazł się cały i zdrowy na jednej z głównych dróg, do której doszedł sam. Jak mówi Joanna Żygadło z Komendy Miejskiej, malec, zmęczony szukaniem drogi, prawdopodobnie przeczekał noc w bezpiecznym miejscu:

Jak wcześniej mówił Radiu Wrocław Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej komendy policji, w czwartek około godziny 20.00 mieszkanka Wałbrzycha zawiadomiła służby, że jest 10-letni syn i o 6 lat młodszy kuzyn pobiegli w kierunku lasu za psem i nie wrócili.

Po godzinie od rozpoczęcia poszukiwań udało się odnaleźć starszego z chłopców. Młodszy był poszukiwany. Do akcji skierowano wyspecjalizowany pluton alarmowy, jeszcze w nocy ratownikom ma pomóc helikopter z kamera termowizyjną.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Kazimierz57
2014-09-21 07:32:01
z adresu IP: (91.202.xxx.xxx)
Ocena: 0
Małe dzieci-mały kłopot? Dzieci mam dorosłe. Ale? Mam wnusię i jest to nasze oczko w głowie. Nigdy nie wiadomo co wymyśli! W czasie wakacji, na moim osiedlu matka szukała swojego dziecka. Była godzina 23.30! Czasami dorośli chyba ...niedorośli. Pozdrowienia dla dzielnego maluszka.
~P76
2014-09-19 17:09:13
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: -3
wielka radość dla wszystkich!
~ania2987
2014-09-19 14:43:51
z adresu IP: (83.20.xxx.xxx)
Ocena: -10
na sczęście maluszek cały jest dzielny chlopiec ;)
~Ania
2014-09-19 12:24:09
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: -6
też mi sensacja
~słowianka
2014-09-19 09:59:32
z adresu IP: (62.152.xxx.xxx)
Ocena: -4
wspaniała wiadomość! dzielny chłopczyk ;)
~DUI
2014-09-19 09:38:06
z adresu IP: (87.207.xxx.xxx)
Ocena: 10
DZIELNY CHLOPCZYK
~Anonim
2014-09-19 09:19:11
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 3
Żyje, jest w szpitalu górniczym
~marcel
2014-09-19 09:13:13
z adresu IP: (46.170.xxx.xxx)
Ocena: -2
super, ogromne szczęście, wąwóz Pełcznicy jest niebezpieczny, dobrze że mu się udało
~lizzy11
2014-09-19 09:10:59
z adresu IP: (46.77.xxx.xxx)
Ocena: 4
Czytajcie dokladnie a potem krytykujcie. Chlopcy nie byli sami tylko z opiekunem i pobiegli za psem ktory zerwal sie ze smyczy. A w przypadku dzieci wystarczy moment nieuwagi a potem pojscie w zlym kierunku i juz jest tragedia. Kazdy jest madry jak chodzi o innych, tylko krytykowac potrafi. Nie ma ludzi ktorzy nie popelniaja błędów ale za to mnostwo jest takich co uwielbiaja zyc sprawami innych i komentowac jak to sie piwinno lub nie powinno robic.
~uffff....
2014-09-19 09:10:00
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
Na szczęście !!!!!
~Karolina
2014-09-19 09:07:10
z adresu IP: (79.184.xxx.xxx)
Ocena: 5
Wreszcie jakaś pozytywna wiadomość o dziecku. Wspaniale że się odnalazł cały i zdrowy.
~malta
2014-09-19 08:59:43
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jak mozna puscic 4latka z 10 latkiem bez opieki foroslych,nie no to w glosie sie nie mieści!!!!sama mam 4letniego synka !!!!szok.oby maluszek sie znalazl caly o zdrowy!!!!!
~pająk
2014-09-19 08:55:37
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: 5
wydaje mi się, że taki maluch nie mógł odejść daleko. Sam jestem ojcem czterolatka i w zeszłą sobotę byłem z nim na grzybach. Po przejściu około w 2 kilometrów w lesie miał już dość i chciał wracać. Chyba powinni szukać w promieniu 1-2 kil. od miejsca w którym chłopcy się rozdzielili. Ten starszy przecież wie gdzie to było. A może odszedł dalej? przecież to nerwy , adrenalina....Błagam Niech go znajdą zdrowego, nie wyobrażam sobie mojego synka ...samego w lesie...wystraszonego...brrrrr
~hhhm
2014-09-19 08:09:56
z adresu IP: (77.255.xxx.xxx)
Ocena: 2
Czy to znaczy że w nocy przerwano poszukiwania ???
~hhhm
2014-09-19 08:09:04
z adresu IP: (77.255.xxx.xxx)
Ocena: -3
wznowili poszukiwania Akcja ma trwać do skutku.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.