PUNKT EKLEKTIK SESSION Festival

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-09-23 16:51 | Zmodyfikowano: 2014-09-23 16:51
A|A|A

eklektiksession.com

Znamy program drugiej odsłony PUNKT EKLEKTIK SESSION Festival. W dniach 4-6 listopada we Wrocławiu artyści z Polski i Norwegii prezentować będą swoje projekty specjalne. Usłyszymy m.in. mistrza jazzu współczesnego - Nilsa Pettera Molvaera, Eklektik Ensemble z Wrocławia oraz międzynarodowy projekt Ganesh Anandan & The Dark Dress duo. PUNKT EKLEKTIK SESSION to spotkanie prężnej wrocławskiej platformy artystycznej EKLEKTIK SESSION z prestiżowym festiwalem PUNKT, prezentujące ducha innowacji i integracji.

W ramach Festiwalu we Wrocławiu odbędzie się jedno z najciekawszych wydarzeń tego roku. Wybitni artyści i producenci muzyczni z Wrocławia i Norwegii spotkają się w Kinie Nowe Horyzonty, aby przez trzy dni prezentować własne dokonania, a finalnie połączyć siły, doświadczenie, różne podejścia do muzyki i jako ponad dwudziestoosobowa polsko-norweska EKLEKTIK ORCHESTRA odkryć przed słuchaczami wielowymiarową głębię w koncercie zatytułowanym „THE DEEP”.

Druga, po wiosennej, odsłona PUNKT EKLEKTIK SESSION to m.in. występ trębacza, kompozytora i producenta Nilsa Pettera Molvaera. Jego niebywała zdolność łączenia stylów – od jazzu przez ambient, house, elektro, aż do rocka i pop – sprawiła, że stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych współpracowników i najczęściej słuchanych współczesnych muzyków jazzowych. Współpracował m.in. z Billem Laswellem, Herbie Hancockiem, Moritzem Von Oswaldem, Davidem Sylvianem, Biosphere, Django Bates i Manu Katché. We Wrocławiu zaprezentuje projekt specjalny. Nils Petter Molvaer z nowym zespołem zmierzy się z kuratorami innowacyjnego norweskiego festiwalu PUNKT – Janem Bang i Erikiem Honoré.Podczas Punkt Eklektik Session usłyszymy także przygotowywany specjalnie na festiwal projekt Eklektik Ensemble z udziałem szwajcarskiego producenta Roliego Mosimanna (Faith No More, Björk, The Young Gods) oraz znanych wrocławskich muzyków: Bonda (Miloopa, Hang Em High), Maćka Zakrzewskiego (Digit All Love), Kuby Mitoraja (Poprzytula), Karola Goli (Pink Freud) Szymona Danisa (Bipolar Bears) Michała Zygmunta, vj-a Radka Janickiego i Łukasza Olejarczyka (RecPublika Studios).Tego samego dnia odbędzie się premiera kolaboracji muzyków z Indii, Włoch oraz Niemiec jako Ganesh Anandan & The Dark Dress duo. Trójka artystów czerpiąca ze swoich korzeni zaprezentuje eksperymentalną podróż przez dźwiękowe pejzaże, w której jedyne ograniczenie stanowi wyobraźnia słuchacza.

Festiwal będzie jednocześnie okazją do wzięcia udziału w seminarium. Otwarte spotkanie pod hasłem “Story of A Song” poprowadzą legendarny producent Roli Mosimann oraz inicjator Eklektik Session i pomysłodawca Festiwalu, Radek “Bond” Bednarz.

Bilety 1-dniowe: 20 zł, karnety 2-dniowe: 30 zł, karnety 3-dniowe: 40 zł

Seminarium: Wstęp wolny

Bilety i karnety do nabycia w kasach Kina Nowe Horyzonty, on-line wyłącznie bilety 1-dniowe: www.kinonh.pl

Więcej informacji na www.EklektikSession.com oraz www.kinonh.pl .EKLEKTIK SESSION to cykl indywidualnych wydarzeń w formule całorocznego festiwalu, w ramach którego prezentowane są międzynarodowe kolaboracje oraz bogactwo muzyczne Wrocławia. Celem platformy Eklektik Session jest promocja oraz integracja środowisk twórczych, zbliżenie kulturowe oraz umożliwienie dialogu pomiędzy artystami reprezentującymi różne dziedziny sztuki. Dotychczas w kolaboracji z polskimi artystami w ramach Eklektik Session wystąpili we Wrocławiu m.in. Nils Petter Molvær, Arve Henriksen, Moritz von Oswald, Pierre Jodlowski, Eivind Aarset, Jan Bang, Wu Wei, Tom Mays, w projektach takich jak „Lost Highway” inspirowanym ścieżką dźwiękową do filmu Davida Lyncha , eksperymentalnym „Eklektik Barbarians” oraz „The Night” – koncercie będącym hołdem dla kultowego zespołu Morphine. www.EklektikSession.com

PUNKT odbywa się w norweskim Kristiansand pod wodzą Jana Banga i Erika Honoré. Koncepcja festiwalu opiera się na realizacji koncertów na scenie głównej oraz ich bezpośrednim remiksowaniu na żywo przez uznanych muzyków, producentów oraz remikserów. Festiwal został zorganizowany po raz pierwszy w 2005 roku, prezentując takich artystów jak Jon Hassell, Nils Petter Molvaer, Biosphere, Sidsel Endresen i Supersilent. Później na scenie pojawili się również m.in. Maja Ratkje i Eivind Aarset. Z PUNKTem związani są wybitni artyści, m.in.: Brian Eno, David Sylvian, basista Led Zeppelin John Paul Jones, czy pionierzy berlińskiej elektroniki ostatniej dekady Vladislav Delay i Moritz Von Oswald. Od kilku lat artyści festiwalu zapraszani są za granicę, rozwijając możliwości i siatkę współpracy w różnych częściach Europy i świata. Ostatnio PUNKT odwiedził Londyn, Mannheim, Düsseldorf, Barcelonę oraz Tallinn. W tym roku na zaproszenie artystów związanych z międzynarodową platformą Eklektik Session, po raz pierwszy pojawił się w Polsce.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama