Wygrana KPRu, porażka Zagłębia Lubin

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-09-29 19:45

Ważne dwa punkty w ekstraklasie zdobyły piłkarki ręczne KPRu Jelenia Góra, które pokonały na własnym parkiecie Ruch Chorzów 30:26.

Zespół trenera Michała Pastuszki prowadził przez całe spotkanie. Po 30 minutach gry było 15:9 dla KPRu. Dopiero w końcówce drużyna Ruchu odrobiła sporą część strat i na 3 minuty przed ostatnią syreną drużyna z Jeleniej Góry prowadziła tylko 27:25, ale w końcówce meczu dorzuciła kolejne bramki i odniosła zasłużone zwycięstwo.

KPR Jelenia Góra - Ruch Chorzów 30:26 (15:9).

Najwięcej bramek: dla KPR - Małgorzata Buklarewicz 9, Marta Dąbrowska 6, dla Ruchu - Agnieszka Piotrkowska 6.

Pokonane z parkietu schodziły zawodniczki KGHM Metraco Zagłębia Lubin. Wicemistrzynie Polski doznały pierwszej porażki w sezonie przegrywając na wyjeździe z brązowymi medalistkami z poprzedniego sezonu 25:34. Choć zespół z Lubina zwłaszcza w pierwszej połowie spisywał się momentami dobrze, to w drugiej części gry drużyna z Gdyni osiągnęła wyraźną przewagę.

Vistal Gdynia - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 34:25 (17:12).

Najwięcej bramek: dla Vistalu - Kinga Gutkowska 8, Iwona Niedźwiedź 7, Aleksandra Zych 6; dla Zagłębia - Kaja Załęczna 8, Joanna Obrusiewicz 6, Sanja Premovic 3.