Dobry występ Macieja Janowskiego w Anglii

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-09-30 08:43 | Zmodyfikowano: 2014-09-30 08:43
A|A|A

fot. Facebook

Końcówka sezonu jest bardzo udana dla wychowanka Sparty Wrocław. Maciej Janowski niedawno zapewnił sobie awans do przyszłorocznego cyklu Grand Prix. W poniedziałek był najlepszym zawodnikiem swojego zespołu w pierwszym spotkaniu półfinałowej angielskiej ekstraklasy żużlowej.

Zespół Polaka - Poole Pirates, który wygrał zmagania w części zasadniczej, o finał walczy z drugą drużyną rozgrywek - Kings Lynn Stars. Pierwsze spotkanie półfinałowe Piraci rozegrali na wyjeździe. Mecz miał bardzo zacięty przebieg. Ostatecznie zakończył się sukcesem gości 45:44. Maciej Janowski miał duży wkład w zwycięstwo swojej angielskiej drużyny. Wrocławianin zdobył dla ekipy z Poole 12 punktów i bonus (2,3,2*,3,2) - najwięcej w zespole. Przed ostatnim wyścigiem goście prowadzili 42:41. W 15. biegu Janowski przyjechał do mety tuż za Rorym Schleinem, a ponieważ trzeci był kolega klubowy kolega Polaka - Czech Vaclav Milik, Piraci mogli świętować cenne zwycięstwo. W ekipie triumfatorów wystąpił także inny polski żużlowiec Przemysław Pawlicki, który zakończył spotkanie z dorobkiem 4 punktów (1,1,0,2).

W drugim meczu półfinałowym brytyjskiej Elite League drużyna Coventry Bees pokonała na własnym torze Swindon Robins 49:41.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama