Best of Mozart - The Amadeus Consort Salzburg

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-09-30 17:48 | Zmodyfikowano: 2014-09-30 17:49
A|A|A

W programie BEST OF MOZART znajdą się największe dzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta, niepowtarzalną atmosferę zapewnią XVIII-wieczne instrumenty, a muzycy wystąpią w strojach z epoki klasyków wiedeńskich.

Best of Mozart to projekt w wykonaniu The Amadeus Consort Salzburg, którzy postanowili jak najwierniej odtworzyć dzieła mistrza i zadbać nie tylko o perfekcyjną interpretację ale również o aspekt wizualny, za sprawą którego słuchacze mogą się przenieść w czasie 3 wieki wstecz przy akompaniamencie najzdolniejszych muzyków i dwójki wybitnych śpiewaków operowych. To wyjątkowa okazja by w świeży i niestandardowy sposób spojrzeć na dzieła jednego z najwybitniejszych kompozytorów wszechczasów.

The Amadeus Consort Salzburg występowali na całym świecie grając setki koncertów, biorąc udział w ponad 50 produkcjach telewizyjnych. W październiku po raz pierwszy wystąpią w Polsce – 20 października w Filharmonii Wrocławskiej a dzień później w Filharmonii Opolskiej:

W programie usłyszymy m.in:
‚Voi che sapete...'(Cherubino), 'Notte giorno faticar' (Leporello), 'Deh' vieni alla finestra' (Don Giovanni), 'La ci darem la mano' (Don Giovanni-Zerlina), 'Vedrai, carino' (Zerlina), 'Finch'al da vino' (Don Giovanni), 'Salzburger Divertimento' (F-Dur KV 138), 'Der Vogelfanger bin ich ja (Papageno)' czy najsłynniejsze 'Eine Kleine Nachtmusik G-Dur KV 525', fragmenty 'Wesela Figara' oraz ostatnią, niedokończoną kompozycję czyli 'Requiem'

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama