Kamil Dankowski ze Śląska Wrocław strzela dla kadry

Michał Hamburger | Utworzono: 2014-10-09 19:23
A|A|A

fot. slaskwroclaw.pl

Perspektywiczny obrońca Śląska Wrocław wystąpił przeciwko Mołdawii przez pełne 90 minut na pozycji lewego defensora. Reprezentacja Polski U-19 zwyciężyła pewnie, aplikując swoim rywalom aż cztery bramki. Dankowski mówi oficjalnej stronie wrocławskiego klubu: "Na początku zgrupowania miałem problemy z mięśniem czworogłowym, ale dzięki pomocy sztabu medycznego dałem radę wystąpić w tym meczu. Bardzo im za to dziękuję i cieszę się z tego, że udało się nam dziś wygrać. Jeśli wygramy również w sobotę, to będziemy bardzo blisko awansu z naszej grupy" - podsumował po spotkaniu Kamil Dankowski.

Młody gracz Śląska Wrocław zapamięta spotkanie z Mołdawią również ze względu na to, że był autorem jednego z goli dla reprezentacji Polski. Dankowski popisał się fenomenalnym trafieniem bezpośrednio… z rzutu rożnego. Już w sobotę reprezentacja Polski do lat 19 zmierzy się w Inowrocławiu z rówieśnikami z Andory. 14 października kadrę dowodzoną przez Rafała Janasa czeka z kolei pojedynek z Holandią. Trzymamy kciuki, by kolejne spotkania drużyny narodowej były dla Kamila równie udane!

Polska U-19 - Mołdawia U-19 4:1 (2:0)

Bramki: Oskar Zawada 6, Mateusz Kapustka 41, Kamil Dankowski 49, Grzegorz Tomasiewicz 81 - Alexandru Bejan 86.

Polska: Bartłomiej Drągowski - Damian Ciechanowski, Jan Bednarek, Paweł Bochniewicz, Kamil Dankowski - Chris Jastrzembski - Adam Ryczkowski, Grzegorz Tomasiewicz, Mateusz Kapustka, Mateusz Grzybek (64, Jakub Łukowski) - Oskar Zawada (77, Adam Buksa).

Mołdawia: Denis Macogonenco - Dorin Popovici, Valeriu Macrițchi, Fiodor Andriuhin, Serghei Svinarenco - Dan Guștiuc, Dan Bojii (58, Denis Golubev), Andrei Macrițchi, Veaceslav Gorban (46, Ivan Urvanțev), Mihai Apostol - Andrei Cobeț (73, Alexandru Bejan).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama