Objazdówka byłego premiera i "trójpak nowodworski"

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-10-15 19:24 | Zmodyfikowano: 2014-10-15 19:50
A|A|A

Wszystkie ręce na pokład - dolnośląski Sojusz Lewicy Demokratycznej zapowiada zaciętą walkę o mandaty radnych w listopadowych wyborach samorządowych. Dziś w regionie pojawił się szef sojuszu Leszek Miller. Przewodniczący wspierał m.in. kandydata na prezydenta Wrocławia wspieranego przez SLD Waldemara Bednarza. Były premier nie wierzy w sondaże, w których wygrywa obecny prezydent Rafał Dutkiewicz:

Leszek Miller odwiedził dziś nie tylko Wrocław, ale rozmawiał też z kandydatami lewicy w Kłodzku i w Ząbkowicach Śląskich.

Nowa Prawica ma wreszcie swojego kandydata. W wyścigu o fotel prezydenta Wrocławia wystartuje Robert Maurer. Po spełnieniu wszystkich formalności kandydat zabiera się do ciężkiej pracy. Jak wyglądają plany polityka na najbliższe tygodnie? Posłuchajcie:

Robert Maurer przyznał, że osią tej kampanii wyborczej mają być także debaty z kontrkandydatami. Chciałby, żeby pojawił się w nich Rafał Dutkiewicz.

Uruchomienie legnickiego biura posła do Parlamentu Europejskiego Kazimierza Michała Ujazdowskiego, stało się okazją do oficjalnego poparcia tamtejszych kandydatów na samorządowców. Były minister kultury jest przekonany, że zarówno Wacław Szetelnicki - ubiegający się o fotel prezydenta miasta, jak i inne osoby rekomendowane przez Prawo i Sprawiedliwość, gwarantują Legnicy rozwój. 


Tymczasem kandydatka na prezydenta Wrocławia z PiS Mirosława Stachowiak - Różecka zaprezentowała dziś trójpak nowodworski, czyli rozwiązania dla osiedla Nowy Dwór we Wrocławiu. Pojawiła się na zamkniętym wiadukcie na ulicy Chociebuskiej i deklarowała, że remont przeprawy, będzie dla niej
sprawą priorytetową:

Pozostałe propozycje to uruchomienie linii tramwajowej na Nowy Dwór z odnogą na Muchobór oraz wyburzenie ruin przy liceum na ulicy Wojrowickiej. 

Z kolei kandydaci PO do rady miasta stolicy Dolnego Śląska zbierali dziś podpisy pod petycją o budowie Mostu Wschodniego. To kluczowa inwestycja, która wreszcie połączyłaby Wielką Wyspę z Krzykami. - Chcemy pokazać protestującym przeciw tej budowie, że nie mają racji - mówił Piotr Uhle, jeden z kandydatów:

Przypomnijmy, że te inwestycję oprotestowuje częć mieszkańców Biskupina, czyli Akcja Park Szczytnicki.

Mieszkańcy wsi Ołobok w gminie Osiecznica nie będą wybierać swojego radnego. Dotychczasowa radna Zofia Erhardt nie ma żadnych konkurentów, co oznacza że głosowania do rady gminy nie będzie, jej nazwisko komisja wyborcza po prostu wywiesi jako zwyciężczyni wyborów. Na razie nie wiadomo, czy wójt tej gminy Waldemar Nalazek będzie miał konkurenta. 

Wspieranie tworzenia miejsc pracy, poprawa jakości komunikacji miejskiej i oświaty, budowa hali sportowo-widowiskowej to główne punkty zaprezentowanego dziś programu wyborczego komitetu Marcina Zawiły, obecnego prezydenta Jeleniej Góry. Zawiła deklaruje też, że zadba by miejskie inwestycje były lepiej realizowane niż wcześniej. Chodzi np o to, że wiele nowych obiektów był zalewane po nawet niewielkich opadach deszczu:

Marcin Zawiła podkreślił, że większość usterek z którymi się borykano na miejskich, obiektach, jest już usunięta.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama