Dolnośląskie biegi od 19.10 do 25.10. Sprawdź kalendarz

Michał Hamburger | Utworzono: 2014-10-18 12:43 | Zmodyfikowano: 2014-10-18 12:46
A|A|A

W niedzielę, 19 października, Barbórkowy Bieg o "Lampkę Górniczą" w Lubinie. To impreza sportowa z wielkimi tradycjami. Początkowo organizowana była tylko dla biegających górników, obecnie przyciąga wielu zawodników z kraju, a także z zagranicy. Bieg Barbórkowy jest jedną z ciekawszych imprez biegowych w naszym regionie. Ma charakter otwarty i każdy może wziąć w niej udział. Odbywa się na dystansie 10 kilometrowej atestowanej przez PZLA trasy, wyznaczonej ulicami Lubina. Początek spotkania o 11.00 na Stadionie RCSu. Zapisy m.in. na miejscu.

Również w niedzielę odbędzie się 2. Dolnośląski Bieg po Zdrowie dla chorych na raka. Wszystko w Oławie. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 10 km, a limit miejsc wynosi 400. Start i meta biegu znajdzie się na oławskim rynku, a początek zawodów zaplanowano na godzinę 11.00. Bieg odbędzie się bez względu na pogodę. Zapisy wciąż możliwe. W ubiegłym roku w zabawie wzięło udział około 200 osób z całego Dolnego Śląska.

25 października, w sobotę, bieganie na nieco dłuższym dystansie. Wrocław zaprasza na I Półmaraton Piastowski. Bieg rozpocznie się o godzinie 11.00, a start i meta będą zlokalizowane przy ul. Żużlowców tuż obok wejścia do Lasu Rędzińskiego. Dystans jaki należy pokonać to 21 km, a trasa prowadzić będzie drogami leśnymi o miękkim podłożu. Nawierzchnia asfaltowa występuje jedynie przez 2 km na całym dystansie biegu. Oprócz klasyfikacji open, kobiet i mężczyzn oraz wiekowej, również specjalna klasyfikacja Klubowiczów WKB Piast. Zapisy do 23 października.

W kolejną sobotę, 25 października, ciekawy wydarzenie też w Złotym Stoku. Przed fanami biegów już piąta edycja Biegu po Złoto. Zmagania rozgrywane są w bardzo ciekawym i wyjątkowym miejscu - na terenie Kopalni Złota w Złotym Stoku. Na zawodników czeka 5 km niezwykłej trasy wiodącej przez podziemne korytarze, strome podbiegi i jary. Trasa jest bardzo malownicza, ale też momentami trudna technicznie. Zawodnicy muszą koncentrować się nie tylko na tempie, lecz także na precyzji biegu - niskie stropy w sztolniach, metalowe podziemne schody czy tory podziemnej kolejki wymagają zachowania szczególnej uwagi. Zapisy wciąż możliwe. Start o 11.00.

25 października również biegowe spotkanie w Rudnej. Zaplanowano IV edycję Biegu św. Katarzyny. Start o 11.00 w rynku w Rudnej. Do pokonania 10 kilometrów. Na fanów ruchu czeka nie tylko bieg ale także marsz nordic walking. Przygotowano kilka kategorii. Na zwycięzców poszczególnych klasyfikacji czekają oczywiście nagrody. Zapisy do 21 października droga internetową, później już tylko na miejscu w dniu imprezy. Sobota ma być świętem także młodych. Również dla nich kilka startów.

Na koniec o Półmaratonie Rudawy Janowickie, który zaplanowano także na 25 października. Przewyższenie wynosi około 730 metrów. Dla mniej zaawansowanych przygotowano trasę ćwierćmaratonu. Start o 10.30. Trasa przebiega w Rudawskim Parku Krajobrazowym oznakowanymi oraz nieoznakowanymi szlakami turystycznym. Start przy dawnym basenie w Janowicach Wielkich.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama