Forum w Krzyżowej odwołane! Wszystko przez wybory

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2014-10-22 11:19 | Zmodyfikowano: 2014-10-22 11:21
A|A|A

fot. DFPiG (Facebook)

Przemysław Dudek z biura fundacji mówi nam, że w tej sprawie dziś pojawi się specjalny komunikat, ale potwierdza, że Dolnośląskie Forum Polityczno-Gospodarcze w Krzyżowej w tym roku jest odwołane. Na nasze pytanie o konkretne przyczyny powiedział jedynie, że nowy termin będzie wygodniejszy dla gości. Nie ma co ukrywać, że sprawa jest zwiazane z wyborami samorządowymi - forum zaplanowano na kilka dni przed głosowaniem i - jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie - nie było chętnych do udziału w imprezie.

Dolnośląscy samorządowcy to w większości kandydaci na radnych czy wójtów, burmistrzów i prezydentów. Ostatnie dni przed ciszą wyborczą wolą wykorzystać na kampanię, a nie rozmowy o przyszłości Dolnego Śląska.

Forum w Krzyżowej miało się odbyć w dniach 13 - 14 listopada.

Jak czytamy na stronie fundacji, "Dolnośląskie Forum Polityczne i Gospodarcze jest ruchem społecznym, który ma aspiracje uczestniczyć w kształtowaniu przyszłości Dolnego Śląska. Misją Forum jest inicjowanie i rozwijanie dialogu społecznego, jako alternatywy dla walki politycznej. Celem tego dialogu jest wskazywanie wyzwań, których rozwiązanie będzie miało kluczowy wpływ na konkurencyjność Dolnego Śląska w Polsce i Europie, proponowanie priorytetów dla zadań decydujących o rozwoju Dolnego Śląska oraz budowanie społecznego konsensusu na rzecz ich realizacji. Forum poszukuje obszarów partnerskiej współpracy sektora prywatnego i publicznego z zachowaniem transparentnych reguł działania dla przyspieszenia zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska. Ogniskując uwagę Dolnoślązaków na głównych wyzwaniach, zadaniach i priorytetowych przedsięwzięciach Forum działa na rzecz skrócenia dystansu ekonomicznego dzielącego nas od czołowych krajów Europy".

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama