Biały Świeradów Zdrój. Śniegu nie ma, jest... sól (FOTO)

Piotr Słowiński | Utworzono: 2014-10-25 10:58 | Zmodyfikowano: 2014-10-25 11:01
A|A|A

fot. Piotr Słowiński

Biało się zrobiło na ulicach Świeradowa Zdroju. Jednak nie leży tam śnieg, a nawet kilkucentymetrowa miejscami warstwa soli drogowej. Burmistrz Roland Marciniak mówi, że jest jej na drogach około 20 ton, co może grozić klęską ekologiczną, nie ma bowiem dużej ilości śniegu w którym ta sól mogłaby się rozpuścić.

Na razie nie wiadomo czy doszło do awarii solarki czy też sól została wysypana z jakichś innych powodów. Ryszard Podbucki z komendy policji w Lubaniu mówi, że policjanci nie otrzymali dotąd żadnego zgłoszenia w tej sprawie.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Komentarz został usunięty
2014-11-06 03:45:43
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 13
Komentarz został usunięty
~ellafi
2014-11-05 20:22:19
z adresu IP: (195.205.xxx.xxx)
Ocena: -1
...zima drogowców nie zaskoczyła w tym roku...brawo!Tak dalej i czekamy na więcej!Tak może być tylko w Polsce i Rosji...
~MMM
2014-10-31 20:27:13
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: -9
"Ryszard Podbucki z komendy policji w Lubaniu mówi, że policjanci nie otrzymali dotąd żadnego zgłoszenia w tej sprawie." Czyli sól na drodze jak nie ma śniegu to rzecz normalna? Czy potrzeba naprawdę zgłoszenia, by Policja zainteresowała się substancją, której przy takich temperaturach i zerowym opadzie śniegu nie powinno być na jezdni?
~wdowa
2014-10-29 10:46:43
z adresu IP: (79.190.xxx.xxx)
Ocena: -12
Ciekawe kto kazał sypać? Kto ponosi odpowiedzialność za wyjazd piaskarek
~Doktor
2014-10-29 09:39:56
z adresu IP: (89.68.xxx.xxx)
Ocena: -1
Piłeś - nie syp.
~Oko
2014-10-27 20:14:11
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: 20
Pomysł bardzo dobry, w USA się tak robi z tym, że tam się uzywa nasyconego roztworu soli i przed prognozowanymi opadami polewa nim jezdnie. Tutaj panowie deczko przesadzili z ilością, ale to w końcu nowa technologia w kraju trzeciego świata więc wyszły pierwsze śliwki robaczywki. Jest to w zasadzie jedyna metoda, na dziennikarzy TVN'u, którzy co rok trąbią, ze zima znowu zaskoczyła drogowców, bo znowu nie odśniezyli dróg, zanim zasypał je śnieg.
~Kamil
2014-10-27 19:47:20
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: -3
Haha serio ''Polak Potrafi''
~Nikt
2014-10-27 12:19:15
z adresu IP: (83.17.xxx.xxx)
Ocena: 4
Dziene, gdy Ludwik XIV zechciał pojeździć sańmi w lecie aleje wersalu wysypano cukrem a u nas solą, co kraj to obyczaj ale z królewkimi manierami sie nie dysutuje :-D
~Świeradowiec
2014-10-27 11:30:54
z adresu IP: (62.141.xxx.xxx)
Ocena: -11
Nazwę Świeradów-Zdrój zgodnie z zasadami poprawnej polszczyzny piszemy z dywizem "-" czyli właśnie ŚWIERADÓW-ZDRÓJ. A nie "Świeradów Zdrój". Polskie Radio Wrocław robi błędy :-P
~rokra
2014-10-27 11:29:09
z adresu IP: (89.66.xxx.xxx)
Ocena: -6
... walczą z ślimakami aby asfaltu nie zjadły , haha
~qwa
2014-10-26 17:37:57
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 18
Sól się sypie żeby lodu nie było, a nie żeby śnieg stopić.
~dobry...nick
2014-10-26 16:21:31
z adresu IP: (89.79.xxx.xxx)
Ocena: 7
jak by sniegu... nasypalo to by byl... placz ze nikomu sie nie... chcialo posypac drog... solą
~majster
2014-10-26 12:40:10
z adresu IP: (83.29.xxx.xxx)
Ocena: 10
ktoś powinien za to słono zapłacić
~solny
2014-10-26 11:51:02
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 5
Nikt nic nie wie, solarka jeździła sama. A klęska ekologiczna grozi z braku śniegu do rozpuszczenia soli, wszak sól rozpuszczona w wodzie jest zupełnie neutralna ekologicznie, w odróżnieniu od silnie toksycznej i być może radioaktywnej w postaci sypkiej. Ręce opadają od takiego dziennikarstwa.
~Toktor
2014-10-26 10:19:42
z adresu IP: (83.25.xxx.xxx)
Ocena: -3
No dobra, stało się co się stało. Ale po co jakieś gadki o klęsce ekologicznej, zamiast wysłać oczyszczarkę i pozamiatać? Piach się da zamieść oczyszczarką to sól tak samo.
~andre
2014-10-25 23:37:39
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: -2
Może chodziło o żeby były "białe święta", tyle że najwcześniej jest 1.listopad...
~Olek_L
2014-10-25 12:09:33
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 10
Drogowcy zaskoczyli zimę.