ODKRYWAMY ZAPOMNIANE ARCYDZIEŁA

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-10-27 13:49
A|A|A

fot. materiały prasowe

Stowarzyszenie Artystyczne COOLTURALNY WROCŁAW serdecznie zaprasza na koncert promujący debiutancką płytę Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej Inter>CAMERATA pod dyrekcją Jana Jakuba Bokuna. Album płytowy stanowi zwieńczenie projektu Odkrywamy zapomniane arcydzieła, i powstał dzięki wsparciu finansowemu Gminy Wrocław, a Honorowy Patronat nad albumem objał Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Koncert odbędzie się w środę, 29 października 2014 r. o godz. 19.00, w Sali Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego. Wstęp na koncert wolny!

Projekt (RE)discovering Forgotten Masterpieces – Education and Music with Inter>CAMERATA - współfinansowany jest przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz otrzymał patronat Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i programu 2 Polskiego Radia.

 Orkiestra kameralna Inter>CAMERATA powstała wiosną 2013 r. we Wrocławiu za sprawą Stowarzyszenia artystycznego Coolturalny Wrocław. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym formacji jest wrocławski dyrygent, klarnecista i pedagog – Jan Jakub Bokun.

Zespół stawia sobie za cel popularyzację mało znanej – zapomnianej, bądź jeszcze nie odkrytej – muzyki kameralnej i orkiestrowej, zapraszając do współpracy wybitnie utalentowanych muzyków młodego pokolenia, będących jeszcze często na początku swej artystycznej drogi. Projekty zespołu zakładają współpracę między artystami krajów sąsiednich – szczególnie Czech, Słowacji i Węgier oraz skierowane są w głównej mierze do publiczności, która nieczęsto obcuje z muzyką na żywo.

Program środowego koncertu wypełnią dzieła zarejestrowane na początku września br. które wypełniły album płytowy, wydany w ubiegłym tygodniu. Usłyszymy kompozycje Giacomo Pucciniego, Piotra Czajkowskiego, Ilji Zeljenki oraz wrocławskiego kompozytora Mirosława Gąsieńca. Wybitny baryton Marcin Bronikowski wykona też pieśni Mieczysława Karłowicza w opracowaniu na głos z orkiestrą autorstwa Jakuba Zwrycza oraz Marleny Mruz. Koncert we Wrocławiu jest ostatnim z tegorocznego cyklu, który realizowany był wcześniej w miejscowościach Kotliny Kłodzkiej oraz w Czechach.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama