Siatkarze z Lubina powalczą o ligowe punkty w Kielcach

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-10-29 09:50

Lubinianie jak na debiutanta w najwyższej klasie rozgrywkowej radzą sobie nadspodziewanie dobrze. Miedziowi w dotychczasowych sześciu występach odnieśli trzy zwycięstwa, dzięki którym plasują się w połowie ligowej stawki. W ostatniej kolejce podopieczni Gheorghe Cretu poradzili sobie z Czarnymi Radom, pokonując ekipę Roberta Prygla 3:1.

Kielczanie znajdują się na przeciwległym biegunie. Drużyna Effectora wciąż pozostaje bez zwycięstwa w tym sezonie. W dorobku podopiecznych trenera Dariusza Daszkiewicza są tylko 2 punkty, wywalczone po dwóch wyjazdowych porażkach 2:3. Drużyna z Kielc, obecnie przedostatnia ekipa rozgrywek, fatalnie spisuje się zwłaszcza na własnym parkiecie, na którym w tym sezonie nie zdołała wygrać jeszcze ani jednego seta!

Gospodarze liczą na przełamanie w dzisiejszym starciu z dolnośląskim beniaminkiem. Ale lubinianie czujący się coraz pewniej na parkietach Plus Ligi z pewnością także będą chcieli wykorzystać szansę na zgarnięcie całej puli. Niewątpliwym atutem gości jest dobra gra doświadczonego tercetu: Grzegorz Łomacz, Łukasz Kadziewicz i Dmytro Paszycki.

Dzisiejszy mecz będzie kolejnym starciem tych drużyn w ostatnich miesiącach. W przedsezonowym sparingu górą byli siatkarze Cuprum, którzy pokonali kielczan 3:0.