Biegowe eldorado w regionie. Dolny Śląsk zaprasza

| Utworzono: 2014-11-08 06:55 | Zmodyfikowano: 2014-11-08 07:11

W niedzielę, 9 listopada, czwarty etap nowej imprezy biegowej w Jedlinie-Zdroju. To Jedliński Jesienny Maraton na Raty 2014 „Biegiem na Biegówki”. To "joker", czyli szansa na odrobienie start. Do klasyfikacji generalnej liczą się trzy starty. Jeżeli ktoś nie mógł wystartować w jednym, może pobiec w jokerze. W niedzielę do pokonania około 15 kilometrów. Biegi są otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób. Zapisy odbywać się będą zawsze w dniu imprezy na miejscu w godz. 9:00-9:50. Podczas niedzielnego spotkania Jedlina gościć będzie Roberta Korzeniowskiego. W związku z tym trochę inny przebieg będzie miał ostatni etap Jedlińskiego Jesiennego Maratonu na Raty. Spotkanie w Kompleksie Sportowym przy ul. Kłodzkiej o 10:00.

9 listopada będzie też należeć do biegaczy we Wrocławiu. W Parku Zachodnim finałowy bieg z cyklu Grand Prix Ścieżek Biegowych na dystansie 5700 metrów. Zawodnicy będą mieli do przebiegnięcia 3 okrążenia o długości 1900 m.Weryfikacja i wydawanie numerów startowych w godzinach 9.30-10.45 w biurze zawodów start rywalizacji planowany jest na godzinę 10.00. Limit uczestników biegu ustalono na poziomie 250 osób. Po zakończeniu biegu odbędzie się ceremonia wręczenia pucharów najlepszym zawodnikom całego cyklu.

W niedzielę też próba na dystansie 5 kilometrów w Bogunowie w gminie Żórawina. Zapisy do biegu w dniu zmagań od godz.12.00 do 13.45 na boisku piłkarskim w Żórawinie. Start o godz. 14.00 w Bogunowie. Zawodnicy zostaną przewiezieni na miejsce startu autobusem. Trasa bardzo szybka - zapowiadają organizatorzy.

W poniedziałek, 10 listopada, atrakcje biegowe szykuje Legnica. Już ponad 200 osób zgłosiło się do Biegu Niepodległości. Zmagania rozpoczną się o godz. 18.00 w przededniu 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach rozbiorów. W tym roku trasa została urozmaicona, do pokonania są cztery okrążenia po 1300 m. Zawodnicy wystartują spod siedziby OSiR przy ul. Najświętszej Marii Panny. Meta znajduje się w tym samym miejscu. Zapowiada się efektowna wieczorna ceremonia rozpoczęcia. Rozpalonych zostanie 96 pochodni, przy blasku których odśpiewany zostanie hymn państwowy.

11 listopada to bieganie z historią w tle lub historią w roli głównej. 500 wrocławian pobiegnie w Biegu Niepodległości we Wrocławiu. Głównym atrybutem będzie wąs, nawiązujący do marszałka Józefa Piłsudskiego. Każdy z biegaczy na pokonanie 11-kilometrowej trasy ma 90 minut. Jednocześnie zaplanowano Bieg Krasnala dla dzieci do lat siedmiu. Najmłodsi mają do pokonania 100 m, również z obowiązkowym wąsem. Wszyscy uczestnicy muszą zgłosić się do biura zawodów po odbiór numeru startowego w dniu zawodów w godz. 8-10.30. Biuro znajduje się na obszarze parku Grabiszyńskiego. Celem biegu jest upowszechnianie i przybliżanie mieszkańcom historii niepodległości i postaw patriotycznych. Start o 11.00. Jak było w ubiegłym roku?

We wtorek, 11 listopada, na Podzamczu w Wałbrzychu odbędzie się XV Cross Niepodległości, czyli ostatnia impreza sportowa z cyklu Grand Prix „Idol” 2014. Rywalizacja będzie się toczyła na dystansie 3 i 6 km. Zapisy od godz. 11.00 przy ul. Blankowej 32a. Bieg na 6 km od 12.30, a na 3 km o godz. 13.00. Następnie odbędą się także biegi dla dzieci i młodzieży.

11 kilometrów na 11 listopada. Pod takim hasłem w Ludwikowicach Kłodzkich rozegrany zostanie Bieg Niepodległości. W ubiegłym roku zmagania ukończyło 107 osób. Start i meta usytuowane będą na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich, a biuro zawodów znajdzie się w sali sportowej Centrum Kultury, 100 metrów od miejsca startu. Podobnie jak w roku 2013, do każdy uczestnik imprezy otrzyma pamiątkowy medal, ciepły posiłek, a także dostęp do bufetu na trasie zawodów. Do dyspozycji będą także natryski. Start o 11.00.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Jeleniej Górze będzie można spędzić na sportowo. O 11.00 w dniu 11 listopada z Placu Ratuszowego wystartuje I Jeleniogórski Bieg Niepodległości. Zawodnicy spod magistratu wyruszą przez ul. 1 Maja by po 10 km zameldować się na mecie zlokalizowanej w Parku Zdrojowym. Bazą Biegu będą Termy Cieplickie do których każdy z uczestników otrzyma wejściówkę, tam też będzie mieścić się biuro biegu. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę biegową Biegu Niepodległości a na mecie medal za ukończenie biegu, ciepły posiłek i pamiątkowy dyplom.

11 listopada także Bieg Gęsi w Jerzmanowej obok Głogowa. To impreza, podczas której symbolika patriotyzmu łączy się z nieprzeciętną atmosferą tworzoną przez klimat listopadowego wieczoru. Początek godz. 15. Do biegu głównego, na dystansie 10 km, zgłosiło się 216 zawodników. Będą też biegi dla dzieci.

15 listopada odbędzie się Mały Maraton Złotnicki. Jest to dwudziesta piąta edycja biegu i jak co roku organizatorzy, czyli SKS „Złotniczanie” i WKB Piast zapraszają wszystkich chętnych do Parku Złotnickiego we Wrocławiu. Zawody rozpoczną się o godzinie 12.00 biegiem młodych. Bieg Główny z nieco ponad 4 kilometrową trasą, rozpocznie się o godzinie 14.00.

W sobotę, 15 listopada, o godzinie 11.00 odbędzie się I Półmaraton Zalewu Mietkowskiego. Piękne widoki, cisza, ucieczka od zgiełku dużych miast. Start i meta znajdzie się przy ul. Sportowej 4 na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Borzygniewie. Trasa 21 km prowadzić będzie po drogach utwardzonych wokół największego jeziora na dolnym Śląsku – Zalewu Mietkowskiego. Oprócz klasyfikacji kobiet i mężczyzn będą również klasyfikacje drużynowe oraz wiekowe, przy czym drużyna musi składać się z min 6 osób.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.